logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Włoski. Repetytorium leksykalno-tematyczne Książka + Audio CD

Włoski. Repetytorium leksykalno-tematyczne Książka + Audio CD

Włoski. Repetytorium leksykalno-tematyczne Książka + Audio CD
komponent: Książka + Audio CD
język: włoski
wydawnictwo: Edgard
etykiety: Podręczniki
ISBN / EAN: 9788361828389
rok wydania: 2010
stron: 224
oprawa: miękka
format: 16.5 x 23.5 cm
Włoski. Repetytorium leksykalno-tematyczne Książka + Audio CD
Produkt niedostępny.
Tytuł niedostępny, nakład wyczerpany

Opis produktu/serii


 Włoski Repetytorium leksykalno-tematyczne

  • nauka 4000 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów,
  • 50 zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach,
  • kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów w praktyce,
  • 170 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
  • współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
  • specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki.

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 4000 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B2 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do samouków oraz do wszystkich, którzy chcą poszerzyć zasób włoskiego słownictwa, przypomnieć sobie i skutecznie utrwalić znajomość zwrotów niezbędnych na co dzień. Opracowany został również z myślą o samoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego włoskiego słownictwa. Repetytorium może być pomocne nauczycielom - do wykorzystania podczas lekcji lub korepetycji.

Podręcznik (224 str.) obejmuje 50 zagadnień uporządkowanych w 14 rozdziałach tematycznych. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst lub dialog, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe wraz z tłumaczeniami, a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów obejmuje najważniejsze zagadnienia, opracowane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na nowej maturze. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 150 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda / fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Na końcu podręcznika znajdują się specjalne testy powtórkowe oraz pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje 40 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu rodowitego Włocha. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w ćwiczeniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Włoski. Repetytorium leksykalno-tematyczne Książka + Audio CD. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Paulina
 ·  ponad pięć lat temu
Największą zaletą książki jest jej przejrzystość i niezliczona ilość przykładów, słówek, zwrotów. Każdy z 14 rozdziałów zawiera nie tylko zestaw tematycznych słów i wyrażeń, ale także teksty, w którym są one użyte. Po tym wstępie autorzy przygotowali zestaw ćwiczeń w formie krzyżówek, podpisów rysunków, tabelek czy anagramów.
Bardzo ucieszyła mnie płyta audio dołączona do książki. Znajdują się na niej nagrania native speakerów, które okazują się niezwykle pomocne przy nauce poprawnej wymowy słówek.
Mimo, że materiałów w książce jest bardzo dużo, to ćwiczenia ułożone są w sposób przemyślany i nauka jest czystą przyjemnością. Jest to także duża zasługa humorystycznych obrazków ilustrujących wybraną tematykę.
Materiał zawarty w repetytorium obejmuje poziom A2 – B2 i adresowany jest nie tylko do maturzystów ale i samouków. Należę do tych drugich i nie dość, że jestem z repetytorium ogromnie zadowolona, to z niecierpliwością czekam na publikację na wyższym poziomie -B2-C1.