logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Włoski dla średnio zaawansowanych

Włoski dla średnio zaawansowanych

Włoski dla średnio zaawansowanych
język: włoski
wydawnictwo: Edgard
etykiety: Samouczki
ISBN / EAN: 9788377880920
oprawa: miękka
stron: 200
rok wydania: 2012
format: 16.5 x 23.5 cm
Włoski dla średnio zaawansowanych
29,90 zł oszczędzasz 4,48 zł (rabat 15%)
cena:25,42 zł
sprowadzamy pod zamówienie, ok. 1-2 tygodnie oczekiwania
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

WŁOSKI dla średnio zaawansowanych to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka
- poznajesz niezbędne słownictwo
- trenujesz znajomość gramatyki
- rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia
- doskonalisz rozumienie ze słuchu
- uczysz się konstruować wypowiedzi pisemne

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy opanowali podstawy języka włoskiego i chcą kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2).
Książka (200 str.) opiera się na unikalnej metodzie zintegrowanej nauki. Dzięki niej szybko i skutecznie opanujesz wszystkie kompetencje językowe. Kurs pozwoli ci jednocześnie doskonalić praktyczną znajomość języka, poszerzać zasób słownictwa, rozwijać umiejętności rozumienia tekstów pisanych, rozumienia ze słuchu i samodzielnego komponowania wypowiedzi pisemnych.

W 14 rozdziałach tematycznych znajdziesz: ciekawe teksty, przystępnie wyjaśnioną gramatykę, dialogi sytuacyjne, porcję słówek, liczne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, a także interesujące informacje o kulturze Włoch. Dla ułatwienia nauki samoukom na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek. Książkę zamyka rozdział podsumowujący z 14 tekstami, poświęcony w szczególności zadaniom na rozumienie tekstu czytanego i rozumienie ze słuchu.

Dodatkowo dołączono do kursu płytę CD Audio, która zawiera nagrania w wykonaniu profesjonalnych lektorów. Znajdują się na niej teksty otwierające każdy z rozdziałów oraz ciekawostki na temat Włoch oraz wszystkie teksty z rozdziału podsumowującego. Słuchanie nagrań ułatwia naukę współczesnego języka włoskiego, w tym jego potocznej odmiany i płynne komunikowanie się.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Włoski dla średnio zaawansowanych. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

P.
 ·  ponad pięć lat temu
Ostatnio wyczytałam (już nie pamiętam gdzie), że dla Polaków najłatwiejszy jest (oprócz angielskiego) nie język rosyjski czy czeski, a właśnie włoski i hiszpański.
Od zawsze uwielbiałam brzmienie zarówno hiszpańskiego, jak i włoskiego (a nawet francuskiego). Nie trawię natomiast języka niemieckiego. Chyba każdy kogo spytam ma złe doświadczenia ze szkoły, kiedy to uczyła ich przysłowiowa „Helga”. Niemiecki albo się lubi albo nienawidzi. A jakże tu nie kochać włoskiego? Sama melodia języka przypomina promienie słońca. Wiele osób przy pierwszym spotkaniu ze mną pyta się mnie czy jestem Włoszką lub Hiszpanką. Coś chyba musi płynąć w tej mojej krwi:)

„Włoski dla średnio zaawansowanych” to od dawna oczekiwana nowość wydawnicza na rynku książek do nauki języków obcych. Książka została podzielona na 14 rozdziałów leksykalno-tematycznych. W każdym z nich znaleźć można krótkie teksty wraz z quizem (prawda/fałsz), liczne zadania w formie krzyżówek, wykreślanek i uzupełnianek, a także dużą dawkę gramatyki z ćwiczeniami i słowniczek, wyjaśniający wszystkie słówka, które w konkretnym dziale mogą stanowić problem. Ostatni dział jest specjalny ze względu na jego przeznaczenie. Uczy on tylko słuchania i czytania. Dzięki płycie CD dołączonej do książki, wysłuchać można wszystkich tekstów, po czym przejść do rozwiązywania zadań.

To, co osobiście bardzo lubię w książkach wydawnictwa Edgard to jeden, wiodący i stonowany kolor krawędzi i wnętrza. Daje mi to poczucie pewnego ładu i mobilizuje do systematycznej pracy. Kolejną rzeczą stanowiącą o dobrej oprawie podręcznika są tzw. „skrzydełka”. Z powodzeniem zastępują zakładkę.