logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
logo
Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami

Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami

oceń ten produkt
średnia 5 | 2 oceny | 1 recenzji
Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami
język: angielski
wydawnictwo: Edgard
autor: Marcin Frankiewicz Ewelina Cieślak
etykiety: Gramatyka
ISBN / EAN: 9788366053731
rok wydania: 2018
oprawa: miękka
format: 16.5x23.5cm
stron: 292
Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami
Produkt niedostępny.
brak informacji o dostępności
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Wielkie kompendium czasów języka angielskiego to kompleksowe repetytorium powstałe z myślą o uczniach szkół średnich, maturzystach i osobach, które chcą samodzielnie powtórzyć i utrwalić wiedzę na temat czasów gramatycznych języka angielskiego na poziomie A1-C1. Idealnie sprawdzi się przed egazminami językowymi, takimi jak FCE, CAE, CPE.

Podręcznik składa się z testów poziomujących i podsumowujących oraz 26 rozdziałów tematycznych. Część teoretyczna każdego rozdziału zawiera objaśnienia konstrukcji czasu, jego zastosowanie, okoliczniki czasu oraz opis najczęściej popełnianych błędów. Część praktyczna składa się z różnorodnych ćwiczeń, uporządkowanych według poziomu trudności. Wiele z rodzajów ćwiczeń pojawia się na egzaminach językowych, np. sentence formation, testy wielokrotnego wyboru, transformacje itd.

Na końcu książki znajdują się rozdziały powtórzeniowe: Present tenses, Past tenses, Future tenses, Reported speech, Passive voice, Conditionals i Modal verbs oraz klucz odpowiedzi do ćwiczeń i testów.

Wielkie kompendium czasów to:
ponad 260 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi
od poziomu początkującego do zaawansowanego (od A1 do C1)
materiał wymagany na FCE, CAE, CPE, maturze i innych egzaminach
zwięzłe omówienie reguł gramatycznych i testy poziomujące oraz podsumowujące
tabele z czasami i wykaz czasowników nieregularnych

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.

vvyczesany
 ·  rok temu
Czasy w języku angielskim są tym jego elementem, który spędza sen z powiek największej liczbie osób pragnących poznać reguły rządzące językiem Szekspira. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że bez znajomości relatywnie skomplikowanej struktury angielskich czasów nie uda nam się ułożyć poprawnego gramatycznie zdania. Jeśli analiza ogromnej liczby materiałów w postaci testów czy ćwiczeń do nauki gramatyki nie przyniosła oczekiwanych rezultatów proponuję zaopatrzyć się w „Wielkie kompendium czasów języka angielskiego z ćwiczeniami” wydawnictwa Edgard. Książka polecana jest osobom w różnym wieku, na każdym poziomie zaawansowania, które chcą samodzielnie poznać lub powtórzyć i utrwalić czasy gramatyczne. Poszczególne rozdziały charakteryzują się klarownym opisem kolejnych czasów, ich konstrukcji, licznymi przykładami zastosowania, najczęściej popełnianymi błędami oraz różnego typu ćwiczeniami sprawdzającymi, takimi jak: wybór odpowiednich form czasownika, układanie zdań z podanych wyrazów, uzupełnianie zdań właściwymi wyrazami, układanie pytań, przyporządkowywanie zdań do siebie oraz wiele innych. Książka zawiera również przejrzyste tabele gramatyczne, odmiany czasowników, testy podsumowujące oraz klucz odpowiedzi. Liczba zadań oraz ich różnorodność to ogromne atuty recenzowanej książki ponieważ progres zauważymy ćwicząc różne umiejętności językowe i stosując w tym celu różne metody i narzędzia. Jeśli będziemy ćwiczyć tylko jedną umiejętność, w jeden określony sposób szybko dopadnie nas znużenie. Trudno będzie się zmotywować do dalszej nauki i w konsekwencji prędzej, czy później porzucimy ambitne plany przyswajania wiedzy z zakresu języka obcego.

Newsletter księgarni Bookcity