logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Wielki słownik polsko-rosyjski

Wielki słownik polsko-rosyjski

Wielki słownik polsko-rosyjski
język: rosyjski
wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
autor: Jan Wawrzyńczyk (red.)
etykiety: Słowniki
ISBN / EAN: 9788301143190
Wielki słownik polsko-rosyjski
Produkt niedostępny.
brak informacji o dostępności

Opis produktu/serii

Nowoczesny, zawierający słownictwo XXI wieku, odzwierciedlający oba języki w nowej sytuacji ekonomicznej, politycznej, społecznej i kulturowej. Druga część Wielkiego słownika rosyjsko-polskiego z kluczem polsko-rosyjskim, który ukazał się w 2004 roku.

Słownik zawiera 130 000 polskich wyrazów, znaczeń, wyrażeń i frazeologizmów oraz ich rosyjskich odpowiedników. Rejestruje zarówno słownictwo oficjalne, jak i potoczne, oraz trafnie dobrane pod względem zakresu użycia rosyjskie odpowiedniki. Jest dziełem nowej generacji uwzględniającym w praktyce najnowsze rozwiązania leksykografii dwujęzycznej. Podaje nie tylko odpowiedniki pojedynczych słów, ale także trudnych do oddania w obcym języku konstrukcji, połączeń wyrazowych i związków frazeologicznych. Pomaga uniknąć wielu pułapek wynikających ze zwodniczego podobieństwa obu języków. Hasła mają przejrzystą budowę ułatwiającą korzystanie ze słownika.

Książka przeznaczona jest dla uczących się rosyjskiego na wszystkich poziomach, a także znających w różnym stopniu ten język i posługujących się nim w kontaktach zawodowych.

Wydawnictwo Naukowe PWN
2005 r.
ISBN: 83-01-14319-3
Wydanie: Pierwsze
Objętość: s. 1000
Format: 19x25,6 cm
Oprawa: Twarda

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Wielki słownik polsko-rosyjski. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Wielki słownik polsko-rosyjski: