logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Wielki multimedialny słownik rosyjsko-polski i polsko-rosyjski PWN wersja 2.0

Wielki multimedialny słownik rosyjsko-polski i polsko-rosyjski PWN wersja 2.0

Wielki multimedialny słownik rosyjsko-polski i polsko-rosyjski PWN wersja 2.0
język: rosyjski
wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
etykiety: Multimedia
ISBN / EAN: 9788360147771
Wielki multimedialny słownik rosyjsko-polski i polsko-rosyjski PWN wersja 2.0
149,90 zł oszczędzasz 14,99 zł (rabat 10%)
cena:134,91 zł
sprowadzamy pod zamówienie, ok. 2-3 tygodnie oczekiwania
Kupuję
Dodaj do przechowalni
PROMOCJA
Macmillan Readers z rabatem 30%
PROMOCJA

Opis produktu/serii

Najobszerniejszy na rynku polskim nowoczesny słownik języka rosyjskiego!
 

Nowoczesny Wielki słownik polsko-rosyjski rosyjsko-polski. Wersja 2.0 został przygotowany zgodnie z najnowszymi zasadami leksykografii dwujęzycznej, sprawdzonymi w praktyce. Jest to pierwszy od dziesięcioleci słownik ogólny opracowany od podstaw przez pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Bydgoskiej. Odrzuca tysiące przestarzałych i nietrafnych słów, wprowadza na ich miejsce aktualne słownictwo rosyjskie i polskie z początku XXI wieku. Rejestruje zarówno słownictwo oficjalne, jak i potoczne, oraz trafnie dobrane pod względem zakresu użycia rosyjskie odpowiedniki. Podaje nie tylko odpowiedniki pojedynczych słów, ale także trudnych do oddania w obcym języku konstrukcji, połączeń wyrazowych i związków frazeologicznych. Pomaga uniknąć wielu pułapek wynikających ze zwodniczego podobieństwa obu języków. Dzięki praktycznej wyszukiwarce łatwo można odnaleźć wszystkie potrzebne słówka i wyrażenia.
 

Słownik zawiera:

 • prawie 140 000 znaczeń, zwrotów, wyrażeń, typowych połączeń wyrazów i idiomów,
 • nagrania prawidłowej wymowy wszystkich najważniejszych słów rosyjskich,
 • aktualne słownictwo oficjalne, potoczne i z języka mówionego.
 •  
  W stosunku do poprzednich wersji zastosowaliśmy kilka nowoczesnych rozwiązań, których głównym zadaniem jest ułatwienie Państwu korzystania z naszego słownika. Nadal najistotniejszym udoskonaleniem jest pełna integracja z popularnymi programami biurowymi, w tym z edytorami tekstu i przeglądarkami stron WWW. W najnowszej wersji zastosowaliśmy także rozwiązania gwarantujące ścisłą współpracę z innymi naszymi słownikami: Uniwersalnym słownikiem języka polskiego PWN, Wielkim multimedialnym słownikiem niemiecko-polskim polsko-niemieckim PWN oraz z Uniwersalną encyklopedią multimedialną PWN. Dodatkowym atutem jest także możliwość korzystania z internetowych aktualizacji. Znacznie rozbudowany został moduł obsługi notatek i haseł własnych; notatki można dopisywać teraz w obu wersjach: rosyjsko-polskiej i polsko-rosyjskiej.
   

  Podczas pracy ze słownikiem rosyjsko-polskim możliwe jest korzystanie z wirtualnej klawiatury rosyjskiej. Jej układ zgodny jest z układem klasycznej klawiatury rosyjskiej. Znaki można wpisywać do pola edycyjnego klikając myszką na wirtualnych klawiszach lub używając zwykłej klawiatury (odpowiedniki są widoczne pod literami rosyjskimi).
   

  Słownik przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników – budowa poszczególnych haseł i zastosowany system wyszukiwania pozwalają na korzystanie ze słownika bez względu na stopień znajomości języka.

  Komponenty

  Lista wszystkich komponentów dla tytułu Wielki multimedialny słownik rosyjsko-polski i polsko-rosyjski PWN wersja 2.0. Każdy komponent należy zamówić osobno.

  Wielki multimedialny słownik rosyjsko-polski i polsko-rosyjski PWN wersja 2.0: