logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
The Hunger Games 1

The Hunger Games 1

The Hunger Games 1
kategoria: Children's Books, Fiction
autor: Suzanne Collins
wydawnictwo: Scholastic Ltd.
ISBN / EAN: 9781407132082
język: angielski
data wydania: 12/2011
oprawa: miękka
wymiary: 12,8 x 19,8 x 3,2 cm
stron: 458
The Hunger Games 1
46,50 zł oszczędzasz 2,32 zł (rabat 5%)
cena:44,18 zł
czas sprowadzenia z zagranicy: 5-10 dni
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

First in the ground-breaking HUNGER GAMES trilogy. In a vision of the near future, a terrifying reality TV show is taking place. Twelve boys and twelve girls are forced to appear in a live event called The Hunger Games. There is only one rule: kill or be killed. But Katniss has been close to death before. For her, survival is second nature.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o The Hunger Games 1. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Zuzanna
 ·  | 2020-08-19 18:46:52
"The hunger games", czyli "Igrzyska Śmierci" to pierwsza z trzech części serii książek Suzanne Collins. Uważam to za książkę godną polecenia i jestem przekonana, że przypadnie do gustu zdecydowanej większości czytelników. Autorka w przyjemny, ciekawy i niebanalny sposób pokazuje nam zagrożenia wynikające z absolutyzmu. Nie jest to jednak nadrzędny temat, na który zwracamy uwagę czytając powieść. Najbardziej przejmują nas losy Katniss Everdeen, dziewczyny, która poświęca się, zgłaszając swój udział zamiast młodszej siostry w tytułowych igrzyskach śmierci. Chorych zawodach stworzonych przez przywódców Panem, mających na celu trzymanie mieszkańców dystryktów w ciągłym lęku. Katniss, pochodzi z najbiedniejszego dystryktu, dwunastki. Ona wraz z Peetą Mellarkiem stają do rywalizacji w śmiertelnych zawodach, z których żywo wyjść może tylko jedna osoba.
Powieść uważam za świetnie napisaną, naprawdę ciężko się od niej oderwać. Czytając książkę w języku angielskim możemy poszerzyć zasób słownictwa o kilka ciekawych, nietypowych zwrotów, które bez wątpienia wzbogacą naszą wiedzę i dodadzą czegoś ciekawego, do wypowiedzi w tym języku.

Newsletter księgarni Bookcity