logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
logo
The Hidden Life of Trees

The Hidden Life of Trees

What They Feel, How They Communicate

oceń ten produkt
średnia 5 | 2 oceny | 1 recenzji
The Hidden Life of Trees
kategoria: Paraspychology, Occultism
autor: Peter Wohlleben
wydawnictwo: Harper Collins Publ. UK
ISBN / EAN: 9780008218430
język: angielski
data wydania: 08/2017
oprawa: miękka
wymiary: 12,8 x 19,8 x 2,7 cm
stron: 271
The Hidden Life of Trees
60,60 zł oszczędzasz 3,03 zł (rabat 5%)
cena:57,57 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Are trees social beings? How do trees live? Do they feel pain or have awareness of their surroundings?

In The Hidden Life of Trees Peter Wohlleben makes the case that the forest is a social network. He draws on groundbreaking scientific discoveries to describe how trees are like human families: tree parents live together with their children, communicate with them, support them as they grow, share nutrients with those who are sick or struggling, and even warn each other of impending dangers. Wohlleben also shares his deep love of woods and forests, explaining the amazing processes of life, death and regeneration he has observed in his woodland.

A walk in the woods will never be the same again.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o The Hidden Life of Trees. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.

abc
 ·  | 2020-10-04 20:45:23
Wspaniale się czyta książki napisane przez pasjonatów, a takim jest właśnie autor tej książki – niemiecki leśnik. Jeśli komuś wydaje się, że drzewa to „tylko” drzewa, jest w wielkim błędzie. Autor porównuje drzewne rodziny do ludzkich. Drzewa wzajemnie się karmią, opiekują sobą, wychowują młode.

Ta książka jest napisana w bardzo przyjemny do czytania sposób. Jest w niej duża doza literackości, piękne porównania, a jest też mnóstwo faktów i wiedzy, której z pewnością większość z nas nie posiada.
Dzięki tej książce stałam się znacznie bardziej świadoma otaczającej mnie przyrody. Zrobiłam nawet notatki i gdy udawałam się na spacer po lesie, zwracałam uwagę na rosnące przy drzewach grzyby, żyjące na nich owady, korę i to jak rośnie korona. Nigdy wcześniej nie wpadłabym na pomysł, że tak wiele można z drzew wyczytać. Nawet to czy czują się samotne...

Ta książka jest odpowiednia dla dorosłych, ale i dzieci zainteresują zebrane tu informacje i ciekawostki. Z pewnością uczy ona szacunku do przyrody, pokazuje jak jest wielka i jak złożonym ekosystemem są drzewa. Ja, fanka przyrody i spacerów po parkach i lesie, bardzo chętnie rozszerzyłam swoją wiedzę. Zaskakuję teraz ciekawostkami o drzewach mojego bratanka kiedy idziemy na wspólny spacer.

Peter Wohlleben po angielsku, inne książki tego autora…

Newsletter księgarni Bookcity