logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
The Conquest of New Spain

The Conquest of New Spain

The Conquest of New Spain
kategoria: History, Miscellaneous
autor: Bernal Diaz Del Castillo
współautorzy: John M. Cohen John M. Cohen
wydawnictwo: PENGUIN GROUP
ISBN / EAN: 9780140441239
język: angielski
data wydania: 08/1963
oprawa: miękka
wymiary: 12,9 x 19,7 x 2 cm
stron: 416
The Conquest of New Spain
cena:72,10 zł
przewidywany czas sprowadzenia z zagranicy: około 2-4 tygodnie
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Vivid, powerful and absorbing, this is a first-person account of one of the most startling military episodes in history: the overthrow of Montezuma's doomed Aztec Empire by the ruthless Hernan Cortes and his band of adventurers. Bernal D

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o The Conquest of New Spain. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Igor
 ·  | 2020-05-11 08:34:50
Klasyczny "Pamiętnik żołnierza Korteza czyli prawdziwa historia podboju Nowej Hiszpanii" w angielskiej wersji. Jest to jednak wersja okrojona. Redaktorzy wycięli najmniej ważne dla fabuły podboju Meksyku szczegóły, w które opływa "Pamiętnik" Beranla Diaza. Niepowtarzalna, egzotyczna opowieść o przygodzie, podróży morskiej, eksploracji, pierwszych burzliwych spotkaniach z tubylczymi Majami w nadbrzeżnych dżunglach. Opowieść zaczyna się jeszcze na Kubie będącej bazą wypadową hiszpańskich konkwistadorów oraz ich zapleczem gospodarczym. Zapeczem dotkniętym jednak kryzysem wewnętrznym. Niedawno ożeniony Hernan Cortes planuje wyruszyć na poszukiwanie nowych terytoriów, a co za tym idzie dóbr i bogactw. Zdecydowanie nie był domatorem i jak wynika z opisu Diaza nie był wielkim entuzjastą życia rodzinnego. Niedługo więc po ślubie zostawia na wyspie swoją żonę i zbiera "ekipę", która później przejdzie do historii jako banda awanturników kładąca kres wysokorozwiniętej cywilizacji Azteków i równocześnie fundamenty pod kolonialny Meksyk z jego niepodrabialnym, egzotycznym, mieszanym europejsko-indiańskim charakterem. Książka oprócz podawania dat, nazwisk i szczegółów mających znaczenie w rozumieniu wydarzeń z roku 1519 będących skarbnicą dla historyków ale i wszystkich interesujących się historią - daje też pole do refleksji nad tym jak sami zachowalibyśmy się w określonej, niespotykanej wcześniej w dziejach nietypowej sytuacji, a wreszcie pozwala rozmażyć się nad egzotycznym klimatem dżungli, morza i mezoamerykańskich piramid.

Newsletter księgarni Bookcity