logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
Speaking for Matura

Speaking for Matura

oceń ten produkt
średnia 5 | 2 oceny | 0 recenzji
Speaking for Matura
język: angielski
wydawnictwo: Polonsky
autor: Roman Ociepa Karolina Ostrowska-Wawryniuk
egzamin: Matura
etykiety: Materiały do kopiowania Speaking/mówienie
ISBN / EAN: 9788363630072
rok wydania: 2016
Speaking for Matura
Produkt niedostępny.
brak informacji o dostępności
Dodaj do przechowalni

Opinia Bookcity

Pozycję tę z pewnością najbardziej docenią nauczyciele, którzy przygotowują uczniów do części ustnej egzaminu maturalnego z języka angielskiego, będzie ona jednak doskonałą pomocą także dla wszystkich grup na poziomie B1 i B2, które chcą rozwijać umiejętność wypowiedzi ustnej.

Możemy śmiało powiedzieć, że autorzy wykonali dla nauczycieli kawał dobrej roboty, wyręczając ich w czasochłonnych poszukiwaniach oraz opracowaniu materiałów do ćwiczeń z mówienia. Na pierwszy rzut oka jest tu wszystko, łącznie z procedurami, które prowadzą nauczycieli krok po kroku przez kolejne etapy realizacji zadań, scenariuszami przykładowych rozmów z egzaminatorami, propozycjami wprowadzenia do zadań w grupach z uczniami o słabszej znajomości języka, a także wieloma stronami materiałów do kopiowania, niezbędnych do realizacji zadań w parach, trójkach czy grupach.

Przy każdym zadaniu znajdziemy symbole, które ułatwiają planowanie lekcji i właściwy dobór ćwiczeń: przewidywany czas potrzebny na realizację zadania, stopień trudności, cel, formę pracy (pary, grupy) oraz odsyłacz do właściwych materiałów do kopiowania.

Dodatkową atrakcją jest wkładka w postaci kolorowych plansz, które stanowią pięć zestawów egzaminacyjnych w wersji dla egzaminatora i ucznia.

Szata graficzna nie odbiega od podobnych tytułów wydawnictw zagranicznych, a lista konsultantów pozwala mieć wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o poziom merytoryczny publikacji.

Opis produktu/serii

Polonsky: Speaking for Matura to podręcznik z materiałami do kopiowania przeznaczony do pracy z uczniami na poziomie B1 (matura podstawowa) oraz B2 (matura rozszerzona) przygotowującymi się do ustnej matury z języka angielskiego.

  • 8 sekcji zagłębiających różne aspekty egzaminu ustnego: Introductory Questions, Conversation with role-play, Describing the picture, Commenting on the picture, Talking about your present preferences and habits, Narrating a past event, Choosing an option based on visual prompts, General questions; 
  • w każdej sekcji 5 zadań o zróżnicowanym poziomie trudności, by umożliwić pracę z uczniami z ograniczoną znajomością języka angielskiego; 
  • łącznie 40 zadań ze szczegółowymi instrukcjami, poradami oraz alternatywnymi sposobami wykorzystania materiałów;
  • ergonomicznie zaprojektowane materiały do kopiowania, zapewniające wygodę kserowania i elastyczność pracy; 
  • analiza zadań maturalnych wraz z omówieniem kryteriów oceniania; 
  • 5 kolorowych zestawów egzaminacyjnych w wersji dla zdającego oraz dla egzaminatora; 
  • czytelny, minimalistyczny układ w wygodnym formacie A4.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Speaking for Matura. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.