logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Senti che Storia książka + CD

Senti che Storia książka + CD

Senti che Storia książka + CD
komponent: książka + CD
język: włoski
wydawnictwo: ELI
etykiety: Lektury uproszczone (Readers)
ISBN / EAN: 9788853621191
Senti che Storia książka + CD
42,90 zł oszczędzasz 4,29 zł (rabat 10%)
cena:38,61 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Senti che Storia! - La storia d'Italia attraverso le canzoni + CD audio - książka na poziomie A2-B2 przedstawiająca w atrakcyjnej i niekonwencjonalnej formie historię Włoch od momentu ich zjednoczenia aż po czasy współczesne.

Oryginalna koncepcja książki opiera się na zarysowaniu poszczególnych okresów i wydarzeń historycznych za pomocą dziesięciu zarejestrowanych na płycie CD autentycznych włoskich piosenek stanowiących punkt wyjścia dla każdego rozdziałów.

Poszczególne rozdziały poza piosenką wprowadzającą zawierają wybór tekstów, zdjęć i autentycznych dokumentów oraz ćwiczeń sprawdzających zrozumienie, a także rozwijających umiejętność mówienia i pisania w języku włoskim. W końcowej części każdego rozdziału znajduje się sekcja podsumowująca Ieri e Oggi. 

Przyjęta w książce indukcyjna metoda ukazywania wydarzeń historycznych zachęca do samodzielnego wysnuwania wniosków na podstawie zaprezentowanych piosenek, zdjęć, tekstów, dokumentów i ćwiczeń, umożliwiając tym samym indywidualne odkrywanie bogactwa historii i kultury Włoch. Specyfika książki sprzyja zarazem spojrzeniu na opisywane wydarzenia w szerokim kontekście cywilizacyjnym i dziejowym. 

Dzięki stopniowemu i łagodnemu wzrostowi skali trudności piosenek i tekstów książka umożliwia ponadto osobie korzystającej samodzielne podwyższenie kompetencji językowych na poziomach od A2 do B2 (w tym wzbogacenie znajomości słownictwa i form komunikacji).

Każdy z dziesięciu chronologicznie zaprezentowanych 8-stronicowych rozdziałów książki zawiera:
-tekst piosenki,
-krótkie przedstawienie kontekstu prezentowanego okresu historycznego,
-opis zarysowanych w rozdziale głównych zagadnień językowych,
-przedstawienie słownictwa i wyrażeń idiomatycznych,
-prezentację artykułów prasowych i stron internetowych poświęconych aktualnym zagadnieniom społecznym, geopolitycznym i kulturowym,
-sekcję zachęcającą do interkulturowej refleksji nad podobieństwami i różnicami pomiędzy historią i kulturą Włoch oraz własnego kraju. 

Do książki załączona jest płyta CD z zarejestrowanym nagraniem piosenek oraz materiałami audio towarzyszącymi prezentowanym w poszczególnych rozdziałach dokumentom i ćwiczeniom.

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Senti che Storia. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Senti che Storia: