logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Sail Away! 2 Activity Book

Sail Away! 2 Activity Book

wyprzedaż
Sail Away! 2 Activity Book
komponent: Activity Book
język: angielski
wydawnictwo: Express Publishing
autor: Jenny Dooley Virginia Evans
etykiety: Szkoła podstawowa klasy 1-3 przecena
ISBN / EAN: 9781845580650
Sail Away! 2 Activity Book
Produkt z wyprzedaży
28,60 zł oszczędzasz 14,30 zł (rabat 50%)
cena:14,30 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Produkt z wyprzedaży

Produkt z wyprzedaży

Na wyprzedaży oferujemy zazwyczaj pojedyncze egzemplarze towaru i nie ma możliwości zwiększenia dostępnej ilości. Wszystkie wady produktu staramy się dokładnie opisać, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt email ksiegarnia@bookcity.pl w celu uzyskania dokładniejszych informacji. W przypadku zakupu tego samego towaru przez więcej niż jedną osobę obowiązuje kolejność zgłoszenia.

Opis produktu/serii

Uwaga, opis produktu może być niekomplety a w przypadku materiałów do nauki języka dotyczyć całej serii a nie tylko wyświetlanego komponentu. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ksiegarnia@bookcity.pl.

Sail Away! to kurs języka angielskiego dla uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej. Prezentuje podejście skoncentrowane na uczniu, dbając o jego wszechstronny rozwój. Kurs motywuje i jednocześnie bawi, a poprzez ogromną różnorodność ćwiczeń buduje solidne podstawy dalszej nauki.

Część pierwsza kursu, Sail Away! 1, przeznaczona jest dla uczniów klas III i adresowana do dzieci rozpoczynających naukę języka, choć może też być kontynuacją serii Set Sail 1 i 2, gdzie uczniowie poznali już głównych bohaterów. Podręcznik składa się z pięciu modułów/bloków tematycznych.

Materiał zawarty w podręczniku (Pupil's Book) oraz w zeszycie ćwiczeń (Activity Book) przewidziany jest do realizacji w trakcie ok. 70 godzin lekcyjnych.

Rekomendacje MENiS:
Sail Away! 1 - 426/03
Sail Away! 2 - 13/05

Najważniejsze cechy kursu:

 • kolorowy, przejrzysty i przyjazny układ oraz bardzo atrakcyjna szata graficzna
 • wprowadzanie nowego słownictwa za pomocą kolorowych kart obrazkowych (Picture Flashcards), plakatów lub naklejek (stickers), które służą również do oceniania uczniów
 • prezentacja materiału językowego i gramatycznego w oparciu o autentyczne dialogi i interesujące teksty
 • ćwiczenia integrujące wszystkie cztery sprawności językowe (mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie)
 • nauka poprzez zabawę - piosenki, gry i zabawy językowe, naklejki itp.
 • ćwiczenie i zabawy rozwijające autonomię ucznia (np. projekty)
 • stopniowe wprowadzanie sprawności pisania (zawsze w oparciu o model)
 • elementy kultury krajów anglojęzycznych
 • powtórki materiału po każdym bloku tematycznym
 • bajka Goldilocks and the Three Bears - w formie tekstu do czytania i słuchania lub do wykorzystania jako tekst przedstawienia teatralnego wraz ze wskazówkami inscenizacyjnymi (bezpłatny dodatek do podręcznika)
 • historyjka obrazkowa Arthur and Rascal zachęcająca do czytania dla przyjemności
 • kolorowy zeszyt ćwiczeń (Activity Book)
 • w pełni udramatyzowane nagrania (kasety lub płyty CD)

Komponenty kursu:

 • Podręcznik (Pupil's Book) + GRATIS lekturka: Goldilocks and the Three Bears

Materiał w podręczniku podzielony został na pięć bloków tematycznych bliskich dzieciom. Prezentacja nowego słownictwa i struktur następuje za pomocą piosenek, rymowanek, naklejek, ilustracji itp., a gry i zabawy ułatwiają zapamiętywanie. Natomiast elementy kulturowe (Nanny's Travels) pozwalają rozwijać horyzonty uczniów i ich kompetencję interkulturową.

 • Zeszyt ćwiczeń (Activity Book)

Kolorowy zeszyt ćwiczeń jest skorelowany tematycznie z podręcznikiem. Zawiera wiele zachęcających do nauki ćwiczeń z zakresu słownictwa, podstaw gramatyki, codziennej komunikacji, a także czytania i pisania. Niezwykle atrakcyjnym i pożytecznym elementem są przy tym takie komponenty, jak wycinanki (craftwork), ciekawe pomysły na prace pisemne (Photo File Section), gry planszowe (Board Games) czy też naklejki (stickers). Pozwalają one na wykorzystanie kursu w pracy z uczniami o różnych stylach uczenia się (wzrokowcami, słuchowcami czy też uczniami kinestetycznymi).

 • Książka nauczyciela (Teacher's Book)

W książce nauczyciela opracowanej do podręcznika (Pupil's Book) znajdują się szczegółowe plany lekcji, klucz z odpowiedziami do wszystkich zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń, pełne teksty nagrań do ćwiczeń na rozumienie ze słuchu, a także mnóstwo propozycji dodatkowych gier i zabaw. Materiały te znajdują się na stronach umieszczonych pomiędzy stronami lekcji z podręcznika.

 • Karty obrazkowe (Picture Flashcards)

Karty obrazkowe to zestaw ok. stu usztywnionych obrazków, które można wykorzystać do wprowadzania nowego słownictwa, sprawdzania stopnia znajomości zagadnień leksykalno-gramatycznych przez uczniów, a także do gier i zabaw językowych.

 • Płyty CD / kasety magnetofonowe (Class Audio CDs / Class Audio Cassettes)

Płyty CD / kasety magnetofonowe do wykorzystania w klasie zawierają nagrania wszystkich dialogów, tekstów czytanek, piosenek, a także tekstów do ćwiczeń rozwijających sprawność rozumienia ze słuchu.

 • Płyta CD / kaseta magnetofonowa dla ucznia (Pupil's Audio CD/Pupil's Cassette)

Zawiera nagrania wszystkich dialogów, tekstów czytanek oraz piosenek.

 • Wideo (Video)

Kaseta wideo zawiera w pełni animowany film przedstawiający przygody bohaterów podręcznika i poprzez interaktywne zadania umożliwia dzieciom ćwiczenie i utrwalanie języka angielskiego zarówno w klasie, jak i w domu.

 • Świadectwo (Certificate of Achievement)

Świadectwo, wypełniane przez nauczyciela po ukończeniu kursu, stanowi nagrodę dla ucznia oraz potwierdzenie jego osiągnięć.

 • Portfolio językowe (My Language Portfolio)

Celem Portfolio językowego jest stymulowanie nauki języka angielskiego, pomoc uczniom w procesie uczenia się oraz osiąganiu postępów. Służy do dokumentowania nauki języka w klasie i poza nią.

Dodatkowe materiały:

 • Rozkład materiału
 • Plany wynikowe
 • Zbiór testów
  Zbiór testów zawiera dziesięć dwustronicowych testów pełniących rolę kartkówek/sprawdzianów, pięć testów w dwóch wersjach umożliwiających ocenę postępów w nauce, a także test końcowy sprawdzający opanowanie całego materiału realizowanego w trakcie roku szkolnego. Test końcowy może być także wykorzystany jako tzw. Placement Test dla kolejnego poziomu.
 • Zestaw plakatów
  Całemu kursowi towarzyszy zestaw plakatów prezentujących zebrane tematycznie słownictwo i wyrażenia, a także elementy kulturowe
 • Pacynka Chuckles
  Szczególnym dodatkiem jest pacynka Chuckles ułatwiająca pracę z dziećmi, ponieważ wprowadza element zabawy i urozmaicenia, zmniejszając przy tym poziom zahamowania u uczniów. Odpowiadanie na pytania "zadawane przez pacynkę" jest dla dzieci łatwiejszym i mniej stresującym zadaniem niż odpowiadanie nauczycielowi. Pacynkę można wykorzystać na szereg przeróżnych sposobów, wiele z nich podpowiada książka nauczyciela.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Sail Away! 2 Activity Book. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Newsletter księgarni Bookcity