logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Sage und Schreibe - Neubearbeitung. Übungswortschatz Grundstufe A1-B1 mit Lösungen + CD

Sage und Schreibe - Neubearbeitung. Übungswortschatz Grundstufe A1-B1 mit Lösungen + CD

Sage und Schreibe - Neubearbeitung. Übungswortschatz Grundstufe A1-B1 mit Lösungen + CD
język: niemiecki
wydawnictwo: Lektorklett
autor: Ulrike Tallowitz Christian Fandrych
etykiety: Słownictwo
ISBN / EAN: 9783126753579
rok wydania: 2015
Sage und Schreibe - Neubearbeitung. Übungswortschatz Grundstufe A1-B1 mit Lösungen + CD
90,00 zł oszczędzasz 9,00 zł (rabat 10%)
cena:81,00 zł
sprowadzamy pod zamówienie, ok. 2-3 tygodnie oczekiwania
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opinia Bookcity

Książka Sage und Schreibe jest doskonałą pozycją dla tych wszystkich osób, które, ucząc się języka niemieckiego, szukają możliwości systematyzacji dotychczas opanowanego słownictwa od poziomu A1 do B1. W szczególności warta jest ona polecenia tym wszystkim, którzy chcą się przygotować w sposób profesjonalny do egzaminu certyfikacyjnego na poziomie B1 Instytutu Goethego lub Instytutu Austriackiego. Ponadto publikacja Sage und Schreibe jest w pełni kompatybilna tematycznie z większością dostępnych na rynku podręczników do nauki języka niemieckiego. Oznacza to, że uwzględniono w niej zakresy leksykalne obejmujące zarówno osoby początkujące, jak i średnio zaawansowane.

Książka Sage und Schreibe posiada przejrzysty układ tematyczny a pod względem prezentacji słownictwa oparta jest na zasadzie progresji, czyli stopień trudności leksykalnej ma charakter rosnący wraz z kolejnymi rozdziałami. Pozycja składa się z 99 zagadnień tematycznych, które ujęto w 23 rozdziały. Uczeń znajdzie tutaj takie zagadnienia jak np. dane osobowe; zawody i kariera – poszukiwanie pracy, CV i list motywacyjny; relacje międzyludzkie – rodzina, dom, przyjaciele; określanie czasu – pory dnia, pory roku, dni tygodnia, miesiące, lata, a także orientacja w mieście, w tym zakupy – spożywcze i odzieżowe, wizyta w banku i na poczcie oraz u lekarza, środki lokomocji – również podróż i pobyt w hotelu, ponadto jedzenie – w domu i w restauracji; sposoby spędzania wolnego czasu; uczestnictwo w życiu kulturalnym – kino, teatr, literatura, święta i zwyczaje, oraz wiele innych.

Pozycję Sage und Schreibe opracowano w sposób bardzo atrakcyjny: słownictwo każdego z 99 zagadnień tematycznych jest prezentowane przy pomocy rysunków, diagramów i zabawnych dialogów. Książka zwiera też podstawowe zwroty idiomatyczne oraz typowe kolokacje, w tym warianty językowe stosowane poza Niemcami, w Austrii i Szwajcarii. Każdemu zagadnieniu tematycznemu towarzyszy zestaw ćwiczeń o różnym stopniu trudności i typie zadań. Sage und Schreibe zawiera dwie płyty CD z nagraną wymową trudniejszych wyrazów i zwrotów a także dialogi do ćwiczeń. Umieszczony na jej końcu klucz czyni z niej idealną pozycję dla samouków.

Opis produktu/serii

Diese grundlegende Neubearbeitung des Übungswortschatzs Sage und Schreibe ist sorgfältig auf den Wortschatz des Goethe-/ÖSD-Zertifikats B1 abgestimmt. Die begleitende Audio-CD* trainiert mit vielen Hörbeispielen und Aufgaben das schriftlich Gelernte in der Sprachpraxis.

99 thematisch geordnete Kapitel:

Pro Thema eine Doppelseite: links Wortschatz, rechts passende Übungen
Einstieg mit situativen Bild und Textimpulsen
Viele Kontextbeispiele, Lern- und Merkhilfen
Lösungen und alphabetisches Register im Anhang

* Die Hörbeispiele können außerdem kostenlos heruntergeladen werden (MP3).

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Sage und Schreibe - Neubearbeitung. Übungswortschatz Grundstufe A1-B1 mit Lösungen + CD. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Sage und Schreibe - Neubearbeitung. Übungswortschatz Grundstufe A1-B1 mit Lösungen + CD: