logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Rosyjski dla średnio zaawansowanych (Książka + CD Audio)

Rosyjski dla średnio zaawansowanych (Książka + CD Audio)

Rosyjski dla średnio zaawansowanych (Książka + CD Audio)
język: rosyjski
wydawnictwo: Edgard
etykiety: Multimedia
ISBN / EAN: 9788377881408
rok wydania: 2012
stron: 2016
oprawa: miękka
format: 16.5 x 23.5 cm
Rosyjski dla średnio zaawansowanych (Książka + CD Audio)
Produkt niedostępny.
tytuł niedostępny

Opis produktu/serii

Kompleksowa nauka słownictwa, rozumienia ze słuchu i gramatyki

ROSYJSKI dla średnio zaawansowanych to kurs, z którym:
- aktywnie uczysz się języka,
- poznajesz niezbędne słownictwo,
- trenujesz znajomość gramatyki,
- rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia,
- doskonalisz rozumienie ze słuchu,
- uczysz się konstruować wypowiedzi pisemne.

Kurs przeznaczony jest dla tych, którzy opanowali podstawy języka rosyjskiego i chcą kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2).

Książka (216 str.) opiera się na unikalnej metodzie zintegrowanej nauki. Dzięki niej szybko i skutecznie opanujesz wszystkie kompetencje językowe. Kurs pozwoli ci jednocześnie doskonalić praktyczną znajomość języka, poszerzać zasób słownictwa, rozwijać umiejętności rozumienia tekstów pisanych, rozumienia ze słuchu i samodzielnego komponowania wypowiedzi pisemnych.

W 14 rozdziałach tematycznych znajdziesz: ciekawe teksty, przystępnie wyjaśnioną gramatykę, dialogi sytuacyjne, porcję słówek, liczne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, a także interesujące informacje o rosyjskiej kulturze. Dla ułatwienia nauki samoukom na końcu każdego rozdziału umieszczono praktyczny słowniczek. Książkę zamyka rozdział podsumowujący z 14 tekstami, poświęcony w szczególności zadaniom na rozumienie tekstu czytanego i rozumienie ze słuchu.

Dodatkowo dołączono do kursu płytę CD Audio, która zawiera nagrania w wykonaniu profesjonalnych lektorów. Znajdują się na niej teksty otwierające każdy z rozdziałów oraz ciekawostki na temat Rosji oraz wszystkie teksty z rozdziału podsumowującego. Słuchanie nagrań ułatwia naukę współczesnego języka rosyjskiego, w tym jego potocznej odmiany i płynne komunikowanie się.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Rosyjski dla średnio zaawansowanych (Książka + CD Audio). Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

podwojne-zycie-z-ksiazka.blogspot.com
 ·  ponad pięć lat temu
Rosyjski jest językiem przydatnym i funkcjonalnym, zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają na wschodzie. Jako, że sama mieszkam właśnie w tych rejonach Polski jakieś trzy lata temu uznałam, że rozpoczęcie nauki tego języka, będzie dość rozsądną i przyszłościową decyzją i gdy nadarzyła się ku temu okazja podczas wyboru profilu klasy w liceum od razu z niej skorzystałam. Okazało się, że owszem język ten w wielu aspektach jest bardzo podobny do naszego ojczystego dialektu, jednak nie oznacza to, że nie potrzeba dużo wkładu i nauki by go perfekcyjnie opanować.

Początki były łatwe i przyjemne. Nowy alfabet, słówka znacząco podobne do polskich, śmieszne akcenty... Zabawa zaczęła się dopiero na bardziej zaawansowanym poziomie nauki. Obecnie przygotowuję się do matury z rosyjskiego i już od ponad roku poszukuję podręcznika, który mogłabym wykorzystać do samodzielnej nauki w domu. Niestety jak się okazuje na naszym rynku wydawniczym ciężko jest znaleźć dobrą książkę do nauki języka rosyjskiego na poziomie średnio zaawansowanym. Na szczęście ostatnimi czasy w ręce wpadła mi nowa publikacja wydawnictwa Edgard - "Rosyjski dla średnio zaawansowanych'' . Jest to książka, która spełniła praktycznie moje wszystkie oczekiwania i świetnie sprawdza się w roli pomocy w przygotowaniach do nieubłaganie zbliżającej się matury.
"Rosyjski dla średnio zaawansowanych'' to podzielony na czternaście rozdziałów tematycznych podręcznik, dzięki któremu możemy rozwijać już wcześniej poznane podstawy języka w zakresie słownictwa, gramatyki, pisania, rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, a nawet mówienia. Znajdziemy tu przejrzyście wytłumaczone wybrane zagadnienia z gramatyki, ciekawe ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, interesujące teksty i przydatne dialogi. Całość opatrzona jest w minimalistyczną, ale przyjazną dla oka oprawą graficzną oraz w świetnie opracowaną płytę CD.

Tak naprawdę tej publikacji mogę zarzucić tylko to, że brakuje mi w niej rozbudowanej sekcji związanej ze słownictwem. Moim zdaniem nauka jakiegokolwiek języka na poziomach B1 i B2 to przede wszystkim poszerzanie swojego bogactwa językowego, a miejsca na to w tej książce niestety zabrakło.

Podsumowując uważam, że podręcznik "Rosyjski dla średnio zaawansowanych'' to pomijając pomoce szkolne najlepsza publikacja do nauki rosyjskiego na poziomie B1/B2 obecna na rynku. Tym samym jeśli tak jak ja przygotowujecie się do matury lub innych egzaminów językowych koniecznie po nią sięgnijcie !