logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Rip Van Winkle Angielski z Washingtonem Irvingiem

Rip Van Winkle Angielski z Washingtonem Irvingiem

Rip Van Winkle Angielski z Washingtonem Irvingiem
język: angielski
wydawnictwo: NKB
autor: Frank Ilya Irving Washington
etykiety: Słownictwo Lektury uproszczone (Readers) Lektura ze słownikiem
ISBN / EAN: 9788365537485
rok wydania: 2019
oprawa: miękka
format: 14.5x20.5cm
stron: 92
Rip Van Winkle Angielski z Washingtonem Irvingiem
21,90 zł oszczędzasz 2,19 zł (rabat 10%)
cena:19,71 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Czytamy w oryginale ! Światowa literatura w wersji dwujęzycznej. Według Metody Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka. Ucz się angielskiego czytając ciekawe książki!

Jest to najbardziej ceniona amerykańska bajka o bardzo znanej postaci w kulturze amerykańskiej — Rip Van Winkle. O nim koniecznie każdy powinien wiedzieć. Jest to baaardzo znana postać w Stanach Zjednoczonych. Rip Van Winkle jest zwyczajnym człowiekiem z czasów kolonialnych. Jest trochę mało zaradny, ale lubiący chodzić po domach i opowiadać historie i którego kochały za to dzieci i nękała żona. Na jej polecenie kiedyś wyruszył do lasu (w górach Catskill (stan Nowy Jork). Uśpiony tam przez duchy budzi się po 20 latach w niepodległych Stanach Zjednoczonych. Bajka wprowadza nas w zupełnie inny barwny i urzekający świat i opowiada o tym, jak się potoczą losy Ripa i jego otoczenia. Świetna odskocznia od codzienności. Legenda Ripa jest w USA prawie tak duża, jak rzeka Hudson. Od uroczystych wydarzeń i pamiątkowych statuetek do licznych nazw handlowych i wspaniałych obrazów w wielu zabytkowych domkach i ośrodkach – Rip żyje. Rip jest obecnie twarzą i bohaterem gór Catskills, gdzie miały miejsce wydarzenia opowieści. Jest to na północ od Nowego Yorku.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Rip Van Winkle Angielski z Washingtonem Irvingiem. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.