logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Poradnik tłumacza wydanie 3.

Poradnik tłumacza

wydanie 3.

Poradnik tłumacza wydanie 3.
komponent: wydanie 3.
język: polski
wydawnictwo: Dla szkoły
autor: Arkadiusz Belczyk
etykiety: Dla tłumaczy
ISBN / EAN: 9788388181734
Poradnik tłumacza wydanie 3.
44,00 zł oszczędzasz 4,40 zł (rabat 10%)
cena:39,60 zł
sprowadzamy pod zamówienie, ok. 2-3 tygodnie oczekiwania
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Poprawione, uaktualnione i znacznie rozszerzone wydanie popularnego i cenionego podręcznika omawiającego praktyczne aspekty przekładu różnych form tekstu z języka angielskiego na polski. W nowej wersji uwzględniono dynamiczny rozwój internetu, który w ostatnich latach stał się podstawowym narzędziem pracy tłumacza, pojawiły się też nowe przykłady analizowanych problemów i rozwiązań translatorskich, a także zupełnie nowe zagadnienia, pominięte w poprzednim wydaniu. Najbardziej, bo mniej więcej o połowę, rozrosły się ćwiczenia — szczególnie wartościowa część książki, chętnie używanej z tego względu przez nauczycieli akademickich na zajęciach ze studentami. Poradnik tłumacza to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chciałby doskonalić swe umiejętności warsztatowe w zakresie tłumaczeń pisemnych z języka angielskiego.

320 stron

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Poradnik tłumacza wydanie 3.. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

rapa
 ·  ponad pięć lat temu
Chociaż autor skromnie zastrzega na początku, że jest to książka raczej dla tłumaczy początkujących, w istocie zawiera ona wiele praktycznych rozwiązań problemów, z którymi borykają się nawet bardziej zaawansowani tłumacze. Choć okładka wygląda niewinnie, książka jest zdecydowanie warta swojej ceny, a nawet - nie przesadzając - jej dziesięciokrotności. Polecam wszystkim, którzy chcą rozwiązać swoje zawodowe rozterki tłumacza.

Newsletter księgarni Bookcity