logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
Paraphrases B2. Part 1. Parafrazy zdań ze słowem kluczowym B2. Część 1

Paraphrases B2. Part 1. Parafrazy zdań ze słowem kluczowym B2. Część 1

oceń ten produkt
średnia 5 | 1 ocena | 0 recenzji
Paraphrases B2. Part 1. Parafrazy zdań ze słowem kluczowym B2. Część 1
język: angielski
wydawnictwo: Polonsky
autor: Roman Ociepa
poziom językowy: B2
egzamin: Matura
etykiety: Gramatyka Słownictwo
ISBN / EAN: 9788363630195
Paraphrases B2. Part 1. Parafrazy zdań ze słowem kluczowym B2. Część 1
Produkt niedostępny.
brak informacji o dostępności
Dodaj do przechowalni

Opinia Bookcity

Jeśli przygotowujecie się do egzaminu z języka angielskiego, który ma w swojej formule zadanie na parafrazy zdań, ta pozycja będzie bardzo pomocna. Parafraza to przekształcenie zdania w taki sposób, aby wyrazić jego treść innymi słowami. Na egzaminach dodatkowym utrudnieniem jest konieczność użycia w parafrazie konkretnego słowa, co ogranicza możliwości przekazania treści – trzeba przypomnieć sobie właściwą konstrukcję i zbudować poprawne gramatycznie zdanie.

Książkę polecamy wszystkim, którzy chcieliby popracować nad precyzją i poprawnością wypowiedzi. Znajdziecie tu 750 przykładów do transformacji. Po takiej dawce ćwiczeń, angielskie konstrukcje leksykalno-gramatyczne na poziomie B2 nie powinny stanowić większego problemu.

Opis produktu/serii

Paraphrases B2. Part 1. Parafrazy zdań ze słowem kluczowym B2. Część 1 to książka, która pozwala powtórzyć i przetestować znajomość gramatyki angielskiej poprzez dokonywanie transformacji zdań ze słowem kluczowym. Przeznaczona jest dla osób, które przygotowują się do egzaminu na poziomie rozszerzonym.

  • Uwzględnia zagadnienia gramatyczne najczęściej testowane na egzaminie maturalnym: stronę biernątryby warunkowemowę zależną„subjunctive”czasowniki modalne oraz zdania przydawkowe
  • 50 zestawów ćwiczeń, czyli 750 transformacji do rozwiązania
  • Zestawienie przykładowych parafraz w każdym zestawie ćwiczeń
  • 200 transformacji w sekcji powtórkowej
  • Klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń

ACTIVE MATURA Unikalna seria publikacji przeznaczonych dla osób, które przygotowują się do egzaminu maturalnego. Zawarte w nich materiały pozwalają na powtórzenie oraz przetestowanie różnorodnych aspektów języka angielskiego. Publikacje są zgodne z wytycznymi przedstawionymi w Informatorze o egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Paraphrases B2. Part 1. Parafrazy zdań ze słowem kluczowym B2. Część 1. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.