logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Nowy słownik szkolny francusko-polski polsko-francuski

Nowy słownik szkolny francusko-polski polsko-francuski

Nowy słownik szkolny francusko-polski polsko-francuski
język: francuski
wydawnictwo: Pons
etykiety: Słowniki
ISBN / EAN: 9788380636446
rok wydania: 2018
oprawa: miękka
format: 11.5x16.5cm
stron: 660
Nowy słownik szkolny francusko-polski polsko-francuski
29,90 zł oszczędzasz 1,49 zł (rabat 5%)
cena:28,41 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Nowy słownik szkolny francusko-polski, polsko-francuski PONS, zawierający 45 000 haseł i zwrotów, został przygotowany z myślą o uczniach rozpoczynających naukę w szkołach wszystkich typów, w tym także dla słuchaczy kursów językowych. Baza językowa została starannie dobrana pod kątem potrzeb osób na poziomach A1-B2, uwzględniając najnowsze słownictwo, które pojawiło się w języku francuskim.

By ułatwić uczącym się prawidłową wymowę, część francusko-polska słownika zawiera transkrypcję fonetyczną wyrazów hasłowych. Słownik zawiera jeszcze wiele innych udogodnień, jak choćby podawanie przykładu użycia wyrazów - zarówno w hasłach prostych, jak i złożonych, mogą zostać podane przykłady użycia wyrazów. Aby je łatwiej odnaleźć, zostały oznaczone wytłuszczonym drukiem.

Jeżeli w języku francuskim nie istnieje ścisły odpowiednik danego wyrazu, do słownika zostały wprowadzone wyjaśnienia, służące doprecyzowaniu podanego tłumaczenia.

Ważną częścią słownika są liczne porady – dotyczą zarówno aspektów gramatycznych, ale i z dziedziny słownictwa, a także kulturoznawstwa. Warto np. zapamiętać, że francuski czasownik attendre, w przeciwieństwie do swojego polskiego odpowiednika, nie wymaga użycia przyimka „na”. « Jłattends les soldes pour faire mes achats. + (Czekam z zakupami na rozpoczęcie wyprzedaży.)

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Nowy słownik szkolny francusko-polski polsko-francuski. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Newsletter księgarni Bookcity