logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
Matura – Writing B1. Wypowiedź pisemna Książka

Matura – Writing B1. Wypowiedź pisemna

Książka

oceń ten produkt
średnia 5 | 1 ocena | 0 recenzji
Matura – Writing B1. Wypowiedź pisemna Książka
komponent: Książka
język: angielski
wydawnictwo: Polonsky
autor: Roman Ociepa
egzamin: Matura
etykiety: Writing
ISBN / EAN: 9788363630140
rok wydania: 2018
format: 148 x 210 mm
stron: 230
Matura – Writing B1. Wypowiedź pisemna Książka
Produkt niedostępny.
brak informacji o dostępności
Dodaj do przechowalni

Opinia Bookcity

Publikacja dla uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Część pisemna niektórym osobom sprawia sporo trudności, nie tylko z powodu słabej inwencji twórczej, ale także ze względu brak znajomości odpowiednich środków językowych. Podręcznik Writing B1. Wypowiedź pisemna B1 to przegląd elementów językowych charakterystycznych dla danego typu wypowiedzi (np. e-mail, wpis na blog, list nieformalny) i niezbędnych do poprawnego formułowania myśli, tak aby całość była przejrzysta, logiczna i czytelna.

Książka ma poręczny mały format, który mieści się nawet w kieszeni kurtki. Każdemu zagadnieniu poświęcona jest jedna strona, więc nie ma czasu na znudzenie tematem. Zagadnienia można przerabiać w dowolnej kolejności, według potrzeb. Ciekawe są ćwiczenia, w których gotowy tekst wypowiedzi trzeba uzupełnić brakującymi słowami (czasem np. podane są niektóre litery lub mamy słowa do wyboru). Jest to szczególnie pomocne dla osób, które nie tryskają pomysłami na treść.

Pisania można się nauczyć i ta książka na pewno w tym pomoże.

Opis produktu/serii

Writing B1. Wypowiedź pisemna B1 to książka, która pozwala na szybkie i skuteczne opanowanie zasad pisania w języku angielskim. Przeznaczona jest dla osób, które przygotowują się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Książka zawiera sześćdziesiąt krótkich lekcji, które skupiają się na różnych aspektach budowania wypowiedzi pisemnych. Materiał został podzielony na cztery części: alfabet i znaki interpunkcyjne, przymiotniki i przysłówki, spójniki oraz stosowanie odpowiednich czasów gramatycznych w wypracowaniach. Podręcznik zawiera też dwanaście powtórek. Z książką można pracować na dwa sposoby: liniowo - co daje uczniowi możliwość uporządkowania materiału i systematycznego rozwijania umiejętności pisania - lub wybierając zagadnienia w dowolnej kolejności, w zależności od indywidualnych potrzeb uczącego się.

Publikacja zawiera:

  • 60 zagadnień przedstawionych w przystępnej formule
  • objaśnienie zasad pisowni i interpunkcji w języku polskim
  • sekcję Twoje wypracowania, która służy do gromadzenia wypowiedzi pisemnych
  • przykładowe listy nieformalne, e-maile, wpisy na forum i blog
  • klucz odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń i zadań.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Matura – Writing B1. Wypowiedź pisemna Książka. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.