logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
Maria Fiodorowna Pamiętnik carycy

Maria Fiodorowna Pamiętnik carycy

Wielkie Litery

C.W. Gortner

Maria Fiodorowna Pamiętnik carycy
autor: C.W. Gortner
wydawnictwo: Harper Collins Wielkie Litery
ISBN / EAN: 9788327663825
Rok wydania: 2020
Stron: 608
Oprawa: Miękka
Maria Fiodorowna Pamiętnik carycy
Produkt niedostępny.

Opis produktu/serii

Matka ostatniego cara Rosji, Maria Fiodorowna, powszechnie szanowana i światła władczyni była świadkiem wydarzeń, które wstrząsnęły światem i na zawsze zmieniły bieg historii.
Dziewiętnastoletnia Maria Zofia Fryderyka Dagmara, duńska księżniczka, została wydana za rosyjskiego następcę tronu, późniejszego Aleksandra III. Po śmierci męża nie mogła pogodzić się ze statusem odsuniętej od władzy wdowy. Uważała, że syn, Mikołaj II, nie dość energicznie dąży do reform, które przekształciłyby Rosję w nowoczesne państwo. Była w wiecznym konflikcie z synową Aleksandrą, która znalazła się pod całkowitym wpływem demonicznego Rasputina.
Barwna, porywająca opowieść o imperium, które drży w posadach. Portret arystokracji i pałacowych intryg, ale też opis pól bitewnych i kraju pogrążonego w krwawej bratobójczej walce. Historia widziana oczami kobiety, która pokochała Rosję i musiała bezradnie patrzeć na tragiczny koniec starego świata.

Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

C.W. Gortner, inne książki tego autora…

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Maria Fiodorowna Pamiętnik carycy. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.