logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Lessons with Laughter Photocopiable Lessons for Different Levels

Lessons with Laughter

Photocopiable Lessons for Different Levels

Lessons with Laughter Photocopiable Lessons for Different Levels
komponent: Photocopiable Lessons for Different Levels
język: angielski
wydawnictwo: Thomson
autor: George Woolard
etykiety: Materiały do kopiowania
ISBN / EAN: 9781899396351
Lessons with Laughter Photocopiable Lessons for Different Levels
156,00 zł oszczędzasz 15,60 zł (rabat 10%)
cena:140,40 zł
sprowadzamy pod zamówienie, ok. 1-2 tygodnie oczekiwania
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opinia Bookcity

Nawet jeśli obawiamy się, że poczucie humoru autora książki niekoniecznie dotrze do polskiego odbiorcy (niestety nie zawsze dociera ...), warto nie poddawać się i wykorzystać proponowane przez niego materiały. Weźmy jednak pod uwagę, że podział na poziomy, którego dokonał, jest w niektórych przypadkach zbyt optymistyczny (słyszeliśmy z pierwszj ręki, że zrozumienie puenty niektórych dowcipów z poziomu elementary było problemem dla uczących się na poziomie upper-intermediate...). Zalecamy zatem wykorzystanie tej książki w grupach, które lubią 'główkować' i takich, które - co tu dużo mówić - 'czają'.

Ponieważ jeśli 'czają', materiały te dostarczą świetnej rozrywki (polecamy zwłaszcza Cartoons, Misprints i Reading for fun). Nauczyciel z wyobraźnią i chęciami (i nadmiarem czasu też ...) pomyśli, jak zaaranżować je, aby były jeszcze bardziej stymulujące.

Polecamy, z życzeniami uczniów z poczuciem humoru :)

Opis produktu/serii

Książka Lessons with Laughter zawiera 92 lekcje przeznaczone do samodzielnego powielenia, dzięki którym nauczyciel może urozmaicić prowadzone przez siebie zajęcia, nie tracąc przy tym wiele czasu na przygotowania.

Zbiór dzieli się na cztery części. W rozdziale pierwszym (Jokes) zamieszczono zadania polegające na uzupełnianiu różnego rodzaju dowcipów, np. zagadek (Why are false teeth like stars? Because they both come out at night.), w których występują takie zjawiska, jak wieloznaczność (Why did the two astronauts decide to leave the restaurant on the moon and return to one on Earth? They said it had no atmosphere.) lub homofonia (What is the effect of seven days’ dieting? They make one week/weak.). Rozdział drugi (Cartoons) zawiera wybór zabawnych historyjek obrazkowych, w których należy uzupełnić brakujący element (część rysunku, ostatni obrazek lub puentę). W kolejnym rozdziale (Misprints) zadania, podzielone na trzy poziomy (elementary, intermediate i advanced), polegają na wynajdywaniu w krótkich tekstach (fragmentach artykułów lub listów, ogłoszeniach, nagłówkach itd.) zabawnych błędów w druku. Rozdział czwarty (Reading for Fun) zawiera dykteryjki (również podzielone według poziomu) z brakującą puentą, której uzupełnienie jest zadaniem ucznia.

Korzystanie z materiałów zamieszczonych w Lessons with Laughter nie tylko oszczędza czas, lecz także pobudza uczniów do samodzielnego odkrywania humoru w zadaniach, przez motywacja uczniów rośnie, a zajęcia stają się atrakcyjniejsze. Dlatego warto na stałe włączyć zadania z tej książki do swojego repertuaru lekcyjnego.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Lessons with Laughter Photocopiable Lessons for Different Levels. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Newsletter księgarni Bookcity