logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Łacina dla średnio zaawansowanych (książka)

Łacina dla średnio zaawansowanych (książka)

Łacina dla średnio zaawansowanych (książka)
język: łaciński
wydawnictwo: Edgard
etykiety: Samouczki
ISBN / EAN: 9788377881057
rok wydania: 2012
stron: 272
oprawa: miękka
format: 16.5 x 23.5 cm
Łacina dla średnio zaawansowanych (książka)
32,90 zł oszczędzasz 4,93 zł (rabat 15%)
cena:27,97 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

2000 słów, zwrotów i sentencji. Gramatyka, ćwiczenia, ciekawostki i teksty klasycznych autorów

Łacina dla średnio zaawansowanych:

  • ciekawostki kulturowe i językowe
  • tabele gramatyczne
  • przejrzysty układ podręcznika
  • słowniczek łacińsko-polski
  • informacje o łacińskich autorach


Łacina dla średnio zaawansowanych przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz wszystkich, którzy pragną samodzielnie uczyć się łaciny na poziomie ponadpodstawowym. Kurs uczy słów, zwrotów i konstrukcji gramatycznych niezbędnych do czytania i rozumienia tekstów języku łacińskim. Zamieszczone w książce testy ilustrują bogactwo łaciny i kultury antycznej oraz odkrywają jej wpływy na czasy nowożytne. 

Część gramatyczna w przejrzysty sposób objaśnia najważniejsze zagadnienia fleksji i składni. Obszernie tłumaczy reguły użycia i tworzenia form coniunctivus oraz okresów warunkowych, wyjaśnia stosowanie zasady consecutio temporum, a także powtarza zagadnienia z zakresu konstrukcji ACI, CPP i CPA, stopniowanie przymiotników, tworzenia liczebników, funkcje wybranych przypadków i inne. 

Podręcznik (272 str.) uczy łacińskiego słownictwa, najważniejszych sentencji i konstrukcji gramatycznych. W każdej z siedmiu rozbudowanych lekcji znajdują się teksty, ciekawostki oraz ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, m.in. uzupełnianie luk w zdaniach, łączenie w pary oraz tłumaczenia. Liczne przykłady oraz czytanki pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie opisanych zasad gramatycznych. W książce znajduje się również wybór fragmentów klasycznych dzień w języku łacińskim (m.in. Cycerona, Cezara, Petroniusza, św. Augustyna, czy św. Izydora). Na końcu książki zamieszczono pełne tłumaczenia tekstów, odpowiedzi do ćwiczeń, słowniczek łacińsko-polski. 

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Łacina dla średnio zaawansowanych (książka). Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.