logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Japoński w 1 miesiąc. Kurs językowy dla początkujących

Japoński w 1 miesiąc. Kurs językowy dla początkujących

Japoński w 1 miesiąc. Kurs językowy dla początkujących
język: japoński
wydawnictwo: Pons
etykiety: Samouczki
ISBN / EAN: 9788376089317
oprawa: kartonowa
stron: 224
rok wydania: 2010
format: 13.5 x 21.5 cm
Japoński w 1 miesiąc. Kurs językowy dla początkujących
34,90 zł oszczędzasz 3,49 zł (rabat 10%)
cena:31,41 zł
brak informacji o dostępności
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Kurs składa się z:

  • podręcznika (stron 144)
  • osobnej książeczki z krótkim zarysem gramatyki japońskiej oraz słowniczkiem polsko-japońskim (stron 64)
  • 2 płyt CD i kasety audio (100 minut nagrania)

Osią fabularną podręcznika jest zakończona happy-endem kryminalna historia o przemycie narkotyków z udziałem japońskiej mafii (yakuzy).

Każda z 10 lekcji za składa się z dialogu, następnie omówione jest występujące w nim słownictwo, dalej komentarz gramatyczny z licznymi przykładami przetłumaczonymi na język polski (zasady gramatyki są odmienne od tego, co znamy z języków europejskich, np. użycie właściwych zaimków osobowych związane jest z pozycją miejscem w hierarchii społecznej osób rozmawiających ze sobą).

Osoby planujące wyjazd do Japonii na pewno docenią szczególnie przydatne podstawowe zwroty (przedstawianie się, pytanie o drogę, zwiedzanie, zakupy, zamawianie w restauracji itp.) – nagrane po japońsku i po polsku. Choć japońskie teksty zapisane są alfabetem łacińskim, omówione są także oryginalne systemy: katakana, kanji, hiragana i romaji. Po każdej lekcji znajduje się blok poświęcony ćwiczeniu prawidłowej wymowy japońskiej.

Liczne bardzo urozmaicone ćwiczenia pozwalają na sprawdzanie na bieżąco postępów w nauce. W podręczniku są też niezwykle cenne informacje o japońskiej kulturze, obyczajach, tradycji i współczesności. W książce są także tłumaczenia wszystkich dialogów oraz klucz do ćwiczeń.

Materiał dźwiękowy na 2 CD/kasecie obejmuje wszystkie dialogi, słówka i zwroty oraz ćwiczenia wymowy nagrane z udziałem Japończyków.

Komentarze i opinie użytkowników

Massoud
 ·  ponad pięć lat temu
W książce jest jasno objaśniona gramatyka, ale tylko jeden plus. Później książka tylko mnie rozczarowuje.. Słowa są zapisane tylko romanji, a nie kanji lub innymi japońskimi alfabetami co jest chyba największym felerem tej książki. Drugi minus to - jakby nie powiedzieć - dialogi wzięte prosto z Księżyca. Japonia to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie, więc dialogi są zupełnie bezużyteczne.. Bardziej bym polecił książki do języka japońskiego wydawnictwa Dialog, badź Edgard.
jioni
użytkownik nie ocenił produktu  ·  ponad pięć lat temu
ten podrecznik jest świetny polecam wszystkim naprawde
Ayu:)
użytkownik nie ocenił produktu  ·  ponad pięć lat temu
Nie tak dawno kupiłam ten kurs i jestem zadowolona. Już sam opis powinien skłonić do kupna. Książeczki są niewielkie i można się z nimi wszędzie zabrać. Jeśli chodzi o gramatykę, to opisana jest w sposób zwięzły i prosty - poparta przykładami. No cóż... co by nie było - one zawsze pomagają. Podobnie jest z częściami historii na początku każdej lekcji kursu. Są bardzo pomocne i pokazują zastosowanie zdobywanej wiedzy w dialogu. (Dodam jeszcze, że jest się ciekawym dalszego ciągu tej historii, co gwarantuje motywację - o ile nie przeczyta się jej w całości jednego dnia...) Kolejną pomoc stanowią płyty. Po każdym zwrocie czy zdaniu jest pauza, w celu jego powtórzenia.
Nie mam porównania z innymi materiałami, ale polecam ten kurs!
Tym, którzy się na niego zdecydują życzę PRZYJEMNEJ ( i owocnej ) NAUKI! :)

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Japoński w 1 miesiąc. Kurs językowy dla początkujących. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Japoński w 1 miesiąc. Kurs językowy dla początkujących: