logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Jak to powiedzieć po arabsku? Rozmówki i słownik.

Jak to powiedzieć po arabsku? Rozmówki i słownik.

Jak to powiedzieć po arabsku? Rozmówki i słownik.
język: arabski
wydawnictwo: Wiedza Powszechna
autor: Abdalla Hassan Wagialla
etykiety: Rozmówki Jak to powiedzieć po...?
ISBN / EAN: 9788321411934
Jak to powiedzieć po arabsku? Rozmówki i słownik.
49,00 zł oszczędzasz 4,90 zł (rabat 10%)
cena:44,10 zł
sprowadzamy pod zamówienie, ok. 1-2 tygodnie oczekiwania
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Cz. 1 — rozmówki, cz. 2 — słownik. Zakres — 5000 słów. Niezwykle przejrzysty i prosty sposób podania materiału, wypracowany i sprawdzony przez autora w ciągu 30-letniej praktyki nauczania języka arabskiego w Polsce. Uproszczony zapis wymowy, oparty wyłącznie na polskim alfabecie.

W słowniku — dodatkowo fonetyczny zapis wyrazów polskich alfabetem arabskim. Słownictwo, wyrażenia i zwroty przydatne dla wyjeżdżających na krótki pobyt do krajów arabskich. Typowe sytuacje związane z podróżą, zakwaterowaniem, zwiedzaniem, zakupami, usługami, życiem towarzyskim itp. Liczby, działania arytmetyczne, pory roku, miesiące, dni tygodnia, godziny itp., miary i wagi. Waluty krajów arabskich.

O autorze:

Abdalla Hassan Wagialla jest obywatelem Sudanu i Polski. Urodził się 4 maja 1943 r. w miejscowości Kabuszja w Sudanie. Po maturze (świadectwo Cambridge University) rząd Sudanu skierował go na studia do Polski. Studiował geologię naftową w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po uzyskaniu dyplomu w 1969 r. odbył staż i studia doktoranckie, które ukończył w 1973 r. jako stypendysta polskiego Ministerstwa Nauki, Techniki i Szkolnictwa Wyższego. Karierę zawodową rozpoczął w Sudanie, w Ministerstwie Energetyki i Górnictwa, jako przedstawiciel rządu w firmach poszukujących ropy naftowej na Morzu Czerwonym, a następnie przez 8 lat był profesorem na trzech różnych uniwersytetach libijskich. W latach 1986–94 pracował w Polskiej Akademii Nauk, a w latach 1994–95 — w Jemenie. Obecnie, jako rencista, zajmuje się pisaniem podręczników dla studentów uczelni technicznych w krajach arabskich. Abdalla Hassan Wagialla jest żonaty i ma jednego syna.


Wydanie: 2
L. stron: XIII + 479
Rok wydania: 2004
Oprawa: brosz. lam.
Format: 20,5 x 14,5

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Jak to powiedzieć po arabsku?. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Jak to powiedzieć po arabsku? Rozmówki i słownik.: