logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Idioms Organiser. Organised by Metaphor, Topic and Key Word

Idioms Organiser. Organised by Metaphor, Topic and Key Word

Idioms Organiser. Organised by Metaphor, Topic and Key Word
język: angielski
wydawnictwo: Thomson
autor: Jon Wright
etykiety: Słownictwo
ISBN / EAN: 9781899396061
Idioms Organiser. Organised by Metaphor, Topic and Key Word
Produkt niedostępny.
Tytuł niedostępny, nakład wyczerpany
PROMOCJA
Macmillan Readers z rabatem 30%
PROMOCJA

Opinia Bookcity

Nie wiesz, jak zareagować, gdy ktoś nazywa cię cat's whiskers lub mówi, że nie możesz burn the candle at both ends?  Ta książka jest dla ciebie. Jeden z niewielu podręczników, który nie odstrasza przydługimi listami idiomów, ale w przejrzysty sposób dzieli je na  ciekawe kategorie: metafory, tematy oraz słowa kluczowe.

I tak w dziale Areas of Metaphor znajdziemy rozdział Office is a Battlefield, gdzie poznamy idiomy takie jak: stick to one's guns czy get caught in the crossfire.

Dział Individual Metaphors to np. Cat Idioms (to have a catnap), Temperature Idioms (to sell like hot cakes), czy Water Idioms (come hell or high water).

W dziale tematycznym znajdziemy między innymi Health (to feel a bit out of sorts), Sleep and Dreams (to look dead on your feet), Relationships (at each other's throats), Work (to show someone the ropes).

Każdemu rozdziałowi przydzielono dwie strony z 4-5 ćwiczeniami, a wszystko to w miłej dla oka szacie graficznej, z żartami rysunkowymi przedstawiającymi wybrane idiomy. W książce znajdują się też 4 zestawy ćwiczeń do powtórki, gdzie sprawdzana jest znajomość idiomów z poszczególnych rozdziałów. Zawarty w podręczniku klucz umożliwia samodzielną pracę, ale książka może być z powodzeniem wykorzystana przez lektorów języka angielskiego jako uzupełnienie zajęć.

Idioms Organiser to doskonały sposób na wzbogacenie słownictwa dla osób przygotowujących się do egzaminów językowych takich jak FCE, CEA, Proficiency, TOEFL  i innych, a także dla każdego, kto chce posługiwać się bardziej naturalnym językiem oraz rozumieć jego niuanse.

Opis produktu/serii

Wyrażenia idiomatyczne to dla osób interesujących się językami obcymi temat tyleż ciekawy, co trudny. Według najczęściej cytowanej, uproszczonej definicji, idiom to wyrażenie, którego znaczenie nie jest sumą znaczeń poszczególnych elementów składowych. Dlatego idiomy stanowią nie lada wyzwanie dla tłumaczy (gdyż w przeważającej większości przypadków nie poddają się dosłownemu tłumaczeniu), uczniów i nauczycieli (do ich zrozumienia i poprawnego używania nie wystarczy znajomość słów składowych) oraz – last but not least – dla autorów wydawnictw językowych.

Dlatego, pomimo iż na rynku nie brak słowników i wyborów idiomów, książka Idioms Organiser to pozycja pod wieloma względami nowatorska, gdyż autorowi udało się znaleźć formułę ułatwiającą przyswojenie wielu pożytecznych idiomów. Poza obszernością (książka podzielona jest na 114 dwustronicowych jednostek, zawiera indeks i klucz do zadań) o skuteczności pracy z Idioms Organiser przesądza różnorodność form prezentacji. Zamieszczone w książce idiomy podzielono według metafor, które reprezentują (np. Time is Money lub Life is Gambling), tematycznie i według słów kluczowych. Szczególnie to pierwsze kryterium uderza oryginalnością i przywodzi na myśl zdobycze językoznawstwa kognitywnego z jego poglądem, że zjawisko metafory stanowi jeden z podstawowych mechanizmów języka.

Stąd też zaproponowane w książce ćwiczenia często wykorzystują napięcie pomiędzy dosłownym i przenośnym znaczeniem takich wyrażeń, jak to see the point lub to play one’s cards right, co często prowadzi do zaskakujących odkryć i refleksji nad metaforycznymi korzeniami języka. Dzięki tej przemyślanej i nietuzinkowej formule, praca z Idioms Organiser nie tylko umożliwia znaczne poszerzenie słownictwa (nawet osobom doskonale znającym język), ale sama w sobie jest intelektualną przygodą dla zaawansowanych.

Komentarze i opinie użytkowników

Mozarella124
 ·  ponad pięć lat temu
Książka jest warta swojej ceny, jako studentka anglistyki muszę powiedzieć, że jestem z niej bardzo zadowolona. Na prawdę polecam !

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Idioms Organiser. Organised by Metaphor, Topic and Key Word. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Idioms Organiser. Organised by Metaphor, Topic and Key Word: