logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
I promessi sposi Książka+CD

I promessi sposi Książka+CD

I promessi sposi Książka+CD
komponent: Książka+CD
język: włoski
wydawnictwo: ELI
autor: Alessandro Manzoni
seria: Letture graduate ELI giovani adulti
etykiety: Lektury uproszczone (Readers) B1
ISBN / EAN: 9788853617637
I promessi sposi Książka+CD
29,90 zł oszczędzasz 2,99 zł (rabat 10%)
cena:26,91 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Narzeczeni to jedna z najbardziej znanych powieści w historii włoskiej literatury. Jej akcja osadzona jest w Lombardii w latach 1628 - 1630 w okresie dominacji hiszpańskiej a jej główni bohaterowie to para narzeczonych, którzy muszą odwołać swój ślub wobec sprzeciwu okrutnego Don Rodrigo. Ich proste dotąd życie zmienia się i zostają rzuceni w wir ważnych wydarzeń tamtego okresu historii...

Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.
W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony. Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.
W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Dossier prezentująca ciekawe informacje związane z cywilizacją i kulturą włoskojęzyczną.
Książkę zamyka jednostronicowa sekcja Comprensione finale sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Syllabus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.

Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.
Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

Książki z kolekcji Letture graduate ELI giovani adulti charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem. Seria Letture graduate ELI giovani adulti opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).

 

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu I promessi sposi. Każdy komponent należy zamówić osobno.

I promessi sposi: