logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
How Much Wood Would a Woodchuck Chuck? Podręcznik + CD

How Much Wood Would a Woodchuck Chuck?

Podręcznik + CD

How Much Wood Would a Woodchuck Chuck? Podręcznik + CD
komponent: Podręcznik + CD
język: angielski
autor: Anna Mańkowska Magdalena Kłoczowska Marta Nowacka
etykiety: Podręczniki Sprawności językowe Fonetyka/wymowa
ISBN / EAN: 9788364286988
wymiary: 21.0x30.0cm
stron: 200
rok wydania: 2019
How Much Wood Would a Woodchuck Chuck? Podręcznik + CD
Produkt niedostępny.
brak informacji o dostępności
Dodaj do przechowalni

Opinia Bookcity

Choć z łamańcami językowymi - jak ten w tytule książki - mogą mieć problem nawet osoby posługujące się językiem angielskim jako ojczystym, nie znaczy to, że ucząc się jezyka można sobie 'odpuścić' pułapki angielskiej wymowy. How Much Wood Would a Woodchuck Chuck jest skierowany do wszystkich, którzy chcą ją doskonalić.

Analizowane dźwięki są przedstawione w słowach i stopniowo wydłużanych frazach, zdaniach i rymowankach, które zostały nagrane na płytach CD. Dzięki temu z książki mogą korzystać nawet osoby, dla których zapis fonetyczny to czarna magia.

Poza wyseparowanymi dźwiękami, poświęcono też uwagę wybranym procesom, które charakteryzują mowę łączoną, takim jak przesunięcie akcentu, elizja, upodobnienie czy formy słabe.

Wybrane przez autorki przykłady, często podchwytliwe, zapewnią inspirującą przygodę z wymową angielską studentom anglistyki, pasjonatom języka a nawet... aktorom marzącym o pracy w anglojęzycznych produkcjach.

Na końcu zamieszczono angielsko-polski glosariusz terminów użytych w opisie ćwiczeń, aby pojęcia takie jak clipping, schwa, inaudible release czy plosion nie przerażały fachowością.

Polecamy:)

Opis produktu/serii

Książka adresowana jest do Polaków uczących się języka angielskiego, a w szczególności do studentów pierwszego roku filologii angielskiej, słuchaczy kolegiów językowych oraz wszystkich tych, którzy chcieliby poprawić swoją wymowę. Podręcznik stanowiący praktyczne uzupełnienie teoretycznego kursu fonetyki i fonologii, skupia się głównie na aspektach fonetyki segmentalnej, tj. na poszczególnych głoskach, oraz na kilku wybranych zjawiskach suprasegmentalnych (łącznie 37 rozdziałów).

W pierwszej części książki przedstawiono wszystkie samogłoski, dyftongi oraz wybrane tryftongi. Druga część podręcznika zawiera materiał dotyczący 13 spółgłosek, które, według opinii autorek, przysparzają Polakom najwięcej problemów. Ostatnia, trzyczęściowa partia książki skupia się na czterech elementach mowy łączonej: przesunięciu akcentu wyrazowego, asymilacji, elizji oraz słabych formach.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o How Much Wood Would a Woodchuck Chuck? Podręcznik + CD. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.