logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Here is the News 2

Here is the News 2

Here is the News 2
komponent: książka z płytą mp3
język: angielski
wydawnictwo: Poltext
autor: Barbara Otto Marcin Otto
etykiety: Słownictwo Podręczniki
ISBN / EAN: 9788375610963
Here is the News 2
Produkt niedostępny.
Tytuł niedostępny, nakład wyczerpany

poziomy Here is the News

Opis produktu/serii

Czy chcesz się dowiedzieć z pierwszej ręki o tym, co wydarzyło się na świecie? Aby skorzystać z anglojęzycznych przekazów satelitarnych, które na gorąco dostarczają aktualnych wiadomości, musimy poznać ich język, styl i słownictwo niezbędne do zrozumienia treści. Here is the News wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Zawiera krótkie teksty o charakterze informacyjnym, a także eseje dyskusyjne w rodzaju artykułów redakcyjnych, jakie ukazują się w gazetach. Książka jest kontynuacją Here is the News part 1. Tom pierwszy obejmuje siedemdziesiąt dwa zagadnienia prasowe z następujących działów: natural calamities, man-made disasters, ecology, health i social issues. Przedstawia takie zagadnienia, jak np. trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, epidemie, klęski głodu, ochrona środowiska, skutki ociepleń. W drugim tomie przedstawiono cztery działy tematyczne:
 

  • Crime,
  • Violence,
  • Sociopolitical issues,
  • Miscellaneous topics.


Każdy raport jest nagrany w formacie na dołączonej płycie, a pełny jego zapis - wraz z kompletem ćwiczeń na rozumienie ze słuchu, czytanie i tłumaczenie - Czytelnik znajdzie w książce. Jej celem jest nauczenie słownictwa oraz umiejętnego wypowiadania się z wykorzystaniem jak najszerszego materiału leksykalnego związanego z danym tematem. Książka przeznaczona jest dla osób znających język angielski na poziomie średnim i zaawansowanym.

Można z niej korzystać zarówno do nauki indywidualnej, jak i do pracy w grupie, czemu służą pytania i zagadnienia do dyskusji podane do każdego tematu.

Komentarze i opinie użytkowników

Magdalena
użytkownik nie ocenił produktu  ·  ponad pięć lat temu
Ciekawie przygotowane tematy. Wykonując ćwiczenia zgodnie z opisaną we wstępie kolejnością bardzo dużo się zapamiętuje wyrażeń. Niesamowicie wzbogaca słownictwo. Na pewno kupię też część 2.
opinia o Here is the News 1
nikusia
 ·  ponad pięć lat temu
Bardzo dobra. Polecam zwłaszcza tym, którzy uczą się języka metodą "ze słuchu", ponieważ cała treść tej książki jest jednocześnie na kasetach. Ja na okrągło słuchałam kaset i utrwalałam w ten sposób nowo podane zwroty i wyrażenia. Pomaga poszerzyć vocabulary i ćwiczy rozumienie ze słuchu. Jedyny minus to mieszane, nie do końca oksfordzkie akcenty lektorów, ale książka mimo to jest super!
opinia o Here is the News 1
Agata
 ·  ponad pięć lat temu
Świetny wybór jeśli ktoś chce poszerzyć słownictwo na poziomie od FCE w górę. Miałam ją na studiach, na filologii angielskiej, a potem sama używałam przygotowując kursantów do egzaminów państwowych. Metodycznie też super - ćwiczenia pozwalają na sprawne opanowanie przedstawionego materiału.
opinia o Here is the News 1
jendruś
 ·  ponad pięć lat temu
Super książka. Mam ją w starej wersji z kasetami i martwiłem się, jak ją przekonwertować na CD. Teraz już nie ma problemu, jest nowe wydanie z MP3. Polecam! Super książka, dawno nie wznawiana!
opinia o Here is the News 1
sylwia
 ·  ponad pięć lat temu
warto kupic, duzo ciekawego slownictwa na poziomie FCE-CAE, mialam ja na konwersacjach do FCE
ciekawe tematy
opinia o Here is the News 1

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Here is the News. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Here is the News 2:

Here is the News 1: