logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Here is the News 1

Here is the News 1

Here is the News 1
komponent: książka z płytą mp3
język: angielski
wydawnictwo: Poltext
autor: Barbara Otto Marcin Otto
etykiety: Słownictwo Podręczniki
ISBN / EAN: 9788375610925
Here is the News 1
Produkt niedostępny.
Tytuł niedostępny, nakład wyczerpany

poziomy Here is the News

Opinia Bookcity

Hmmm, no i pewną zagwozdkę mamy, od czego zacząć, bo książka niewątpliwie ma wiele zalet, ale... Jeżeli ktoś przyczepi się do szczegółów, a niektórzy lubią się przyczepiać, to można zapytać o źródła spreparowanych przez autorów tekstów, które niestety nie są podane. Otrzymujemy więc zbiór artykułów przygotowanych (nawiasem mówiąc rzetelnie opracowanych) przez polskich autorów, a wydaje się, że na poziomie zaawansowania, dla którego książka jest przeznaczona, wiele osób wolałoby pracę z tekstami autentycznymi. Ogólnie rzecz biorąc, książka jednak na pewno pomoże a nie zaszkodzi.

Opis produktu/serii

Czy chcesz się dowiedzieć z pierwszej ręki o tym, co wydarzyło się na świecie? Aby skorzystać z anglojęzycznych przekazów satelitarnych, które na gorąco dostarczają aktualnych wiadomości, musimy poznać ich język, styl i słownictwo niezbędne do zrozumienia treści. "Here is the News" wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Zawiera krótkie teksty o charakterze informacyjnym, a także eseje dyskusyjne w rodzaju artykułów redakcyjnych, jakie ukazują się w gazetach. Siedemdziesiąt dwa doniesienia prasowe podane w tym tomie dotyczą pięciu działów:
 

  • Natural calamities,
  • Man-made disasters,
  • Ecology,
  • Health,
  • Social issues.

Każdy raport jest nagrany w formacie mp3 na dołączonej płycie, a pełny jego zapis - wraz z kompletem ćwiczeń na rozumienie ze słuchu, czytanie i tłumaczenie - Czytelnik znajdzie w książce. Jej celem jest przede wszystkim nauczenie słownictwa, jak również umiejętnego wypowiadania się z wykorzystaniem jak najszerszego materiału leksykalnego związanego z danym tematem. Książka przeznaczona jest dla osób znających język angielski na poziomie średnim i zaawansowanym. Można z niej korzystać zarówno do nauki indywidualnie, jak i do pracy w grupie, czemu służą szczególnie pytania problemowe i zagadnienia do dyskusji podane do każdego tematu.

Kontynuacją tego podręcznika jest "Here is the News" part 2 (z płytą CD). Drugi tom obejmuje kolejne sześćdziesiąt zagadnień prasowych z następujących działów tematycznych: crime, violence, sociopolitical issues oraz miscellaneous items. Przedstawia m.in. takie zagadnienia, jak akty terroru, zamieszki, bunty, ekscesy chuligańskie, przestępstwa, przemoc w rodzinie, strajki, bezrobocie, emigracja zarobkowa, rozbrojenie, zdarzenia losowe, wirusy komputerowe, doping i wiele, wiele innych.

Warszawa 2007, oprawa miękka szyta
B5, 336 s.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Here is the News 1. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Magdalena
użytkownik nie ocenił produktu  ·  ponad pięć lat temu
Ciekawie przygotowane tematy. Wykonując ćwiczenia zgodnie z opisaną we wstępie kolejnością bardzo dużo się zapamiętuje wyrażeń. Niesamowicie wzbogaca słownictwo. Na pewno kupię też część 2.
nikusia
 ·  ponad pięć lat temu
Bardzo dobra. Polecam zwłaszcza tym, którzy uczą się języka metodą "ze słuchu", ponieważ cała treść tej książki jest jednocześnie na kasetach. Ja na okrągło słuchałam kaset i utrwalałam w ten sposób nowo podane zwroty i wyrażenia. Pomaga poszerzyć vocabulary i ćwiczy rozumienie ze słuchu. Jedyny minus to mieszane, nie do końca oksfordzkie akcenty lektorów, ale książka mimo to jest super!
Agata
 ·  ponad pięć lat temu
Świetny wybór jeśli ktoś chce poszerzyć słownictwo na poziomie od FCE w górę. Miałam ją na studiach, na filologii angielskiej, a potem sama używałam przygotowując kursantów do egzaminów państwowych. Metodycznie też super - ćwiczenia pozwalają na sprawne opanowanie przedstawionego materiału.
jendruś
 ·  ponad pięć lat temu
Super książka. Mam ją w starej wersji z kasetami i martwiłem się, jak ją przekonwertować na CD. Teraz już nie ma problemu, jest nowe wydanie z MP3. Polecam! Super książka, dawno nie wznawiana!
sylwia
 ·  ponad pięć lat temu
warto kupic, duzo ciekawego slownictwa na poziomie FCE-CAE, mialam ja na konwersacjach do FCE
ciekawe tematy

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Here is the News. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Here is the News 2:

Here is the News 1: