logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Fuenteovejuna Książka+CD

Fuenteovejuna Książka+CD

Fuenteovejuna Książka+CD
komponent: Książka+CD
język: hiszpański
wydawnictwo: ELI
autor: Felixe Lope de Vega
etykiety: Lektury uproszczone (Readers) Lecturas ELI Jóvenes y Adultos
ISBN / EAN: 9788853620255
Fuenteovejuna Książka+CD
29,90 zł oszczędzasz 2,99 zł (rabat 10%)
cena:26,91 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Fernan Gomez, zarządca Fuenteovejuna, arogancki i lubieżny szlachcic, popełnia wszelkiego rodzaju nadużycia wobec mieszkańców, poniża ludzi i narusza cnotę kobiet. Pewnego dnia, podczas uroczystości chłopskiego ślubu, niweczy ceremonię i porywa pannę młodą, by zaspokoić swoje pożądanie. Jak długo jeszcze mieszkańcy będą znosić jego zachowanie?
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Actividades de pre lectura zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.
W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.
Po każdym rozdziale następuje sekcja Actividades podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój sprawności językowych związanych z przygotowaniem do DELE.
W końcowej części książki znajduje się sześciostronicowa sekcja Reportaje prezentująca ciekawe informacje związane z okolicznościami powstania utworu, jego kontekstem historycznym, kulturowym i literackim.
Książkę zamyka sekcja Test final sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Programa de estudios zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.

Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.

Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

Książki z kolekcji Lecturas ELI Jóvenes y Adultos charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem.
Seria Lecturas ELI Jóvenes y Adultos opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Marco común europeo de referencia para las lenguas).

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Fuenteovejuna. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Fuenteovejuna: