logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Forgotten Holocaust, Third Edition

Forgotten Holocaust, Third Edition

Forgotten Holocaust, Third Edition
kategoria: History
autor: Richard Lukas Norman Davies
wydawnictwo: HIPPOCRENE BOOKS
ISBN / EAN: 9780781813020
język: angielski
wydanie: 00003
data wydania: 1/09/2012
oprawa: miękka
wymiary: 15,2 x 22,6 x 2,5 cm
stron: 358
Forgotten Holocaust, Third Edition
cena:106,90 zł
przewidywany czas sprowadzenia z zagranicy: około 2-4 tygodnie
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

"Forgotten Holocaust" has become a classic of World War II literature. As Norman Davies noted, "Dr Richard Lukas has rendered a valuable service, by showing that no one can properly analyse the fate of one ethnic community in occupied Poland without referring to the fates of others. In this sense, The Forgotten Holocaust is a powerful corrective". This 3rd edition includes a new preface by the author, a new foreword by Norman Davies, a short history of ZEGOTA, the underground government organisation working to save the Jews, and an annotated listing of many Poles executed by the Germans for trying to shelter and save Jews.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Forgotten Holocaust, Third Edition. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Kalafior
 ·  | 2020-04-18 10:54:34
Na świecie panuje ogólne przekonanie, że III Rzesza obrała sobie za cel upokorzenie i wymordowanie wyłącznie Żydów. Tymczasem w swojej książce ,,Forgotten Holocaust" historyk Richard Lukas przedstawił tragiczne losy Polaków prześladowanych przez nazistowskie Niemcy.
Lukas w swojej pracy obala wiele mitów i stereotypów dotyczących Polaków, a także ich stosunku do Żydów. Dla wielu czytelników z Zachodu książka ta może być naprawdę pouczająca i otwierająca oczy na wiele spraw. Przykładowo można wyczytać w niej o tym, jak III Rzesza odbierała Polakom status ludzi przyrównując ich do zwierząt, czy o tym, jak przedwojenni antysemici narażali życie swoje i bliskich by ratować Żydów w czasie wojny.
Jednocześnie książka Lukasa nie traktuje tylko o męce i eksterminacji Polaków przez nazistowskie Niemcy oraz o relacjach polsko-żydowskich. Autor pisze też o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej czy planie ,,Burza". Autor porusza niemal wszystkie aspekty losów Polaków na ziemiach zajętych przez III Rzeszę czyniąc to jednocześnie w sposób uporządkowany i ciekawy.
Choć książka przeznaczona jest przede wszystkim dla czytelników niezaznajomionych z ogromem tragedii, która dotknęła Polaków to i Polacy, a zwłaszcza miłośnicy historii znajdą tu coś dla siebie. Autor poparł swoje badania obszerną bibliografią oraz rozmowami ze świadkami, jego dzieło jest więc przygotowane rzetelnie i zgodnie z wiedzą historyczną. Gorąco polecam, choć z racji tematyki nie jest to lektura lekka. Oddaje jednak ona należną pamięć zapominanym ofiarom zbrodniczej ideologii.

Newsletter księgarni Bookcity