logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
First Steps in Financial English

First Steps in Financial English

First Steps in Financial English
język: angielski
wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
etykiety: Business English First Steps in
ISBN / EAN: 9788301160524
First Steps in Financial English
cena:39,00 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni
PROMOCJA
Edgard promocja 30%
PROMOCJA

Opinia Bookcity

Małe książeczki (w serii również First Steps in Marketing Language oraz First Steps in Business English), łatwe w użyciu i pełne wiedzy fachowej. Autor – ekonomista, który ma na swoim koncie słowniki terminologii gospodarczej oraz artykuły z zakresu finansów i handlu zagranicznego - przyjął nietypową formę wprowadzania terminologii biznesowej. First Steps in Financial English oraz First Steps in Marketing Language podzielone są na tematyczne działy, w których zagadnienia zostały opisane w języku polskim z wytłuszczonymi tłumaczeniami terminów podanymi w nawiasie. Jest do duże ułatwienie dla osób na niższych poziomach zaawansowania, które muszą szybko przyswoić trudne terminy. Uczenie się ich w znajomym kontekście jest z pewnością mniej frustrujące.
 

Trudno może uwierzyć, ale w książeczkach formatu zbliżonego do B6 znalazło się i miejsce na przydatne dodatki: First Steps in Financial English oraz First Steps in Marketing Language uzupełniono przykładami tematycznego żargonu, idiomami, wzorami korespondencji biznesowej, słownikiem terminów. W Finacial English jest dodatkowo parę stron nt. tłumaczeń, a w Marketing Language lista akronimów i skrótów stosowanych w korespondenji marketingowej.
 
First Steps in Business English ma nieco inną formę. Jej celem jest zapoznanie czytelnika z podstawową terminologią używaną w różnych dziedzinach biznesu, znajdziemy tu zatem informacje o korespondencji handlowej (lista charakterystycznych zwrotów, które wystarczy uzupełnić według potrzeb; akronimy i skróty, itp.), wzory listów, słownik terminów biznesowych, skróty stosowane w biznesie, terminy biznesowe w zdaniach, wyrażenia przydatne w prowadzeniu dyskusji, prezentacji i negocjacji i wiele innych informacji koniecznych, aby czuć się pewnie językowo w pracy.
 

Aby nie wiało nudą i powagą tematów, we wszystkich trzech książeczkach w kąciku Time for a Smile autor przytacza anegdoty ze świata biznesu.

Opis produktu/serii

Książka przedstawia czytelnikowi podstawową terminologię angielską stosowaną w różnych sytuacjach w świecie finansów. Autor omawia ważne pojęcia finansowe takie jak pieniądz, bankowość, budżet, kredyt, giełda, rachunkowość czy ubezpieczenia, zwraca uwagę na typowe błędne tłumaczenia, podaje przykłady żargonu stosowanego w finansach, a także idiomy związane z pieniądzem. Książka zawiera: zwroty i wyrażenia związane z finansami, wzory korespondencji finansowej, angielsko-polski słownik terminów finansowych

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu First Steps in Financial English. Każdy komponent należy zamówić osobno.

First Steps in Financial English: