logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
First Steps in Business English

First Steps in Business English

First Steps in Business English
język: angielski
wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
etykiety: Business English First Steps in
ISBN / EAN: 9788301158279
rok wydania: 2016
First Steps in Business English
cena:39,00 zł
wysyłamy w 2-3 dni robocze
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opinia Bookcity

Małe książeczki (w serii również First Steps in Marketing Language oraz First Steps in Business English), łatwe w użyciu i pełne wiedzy fachowej. Autor – ekonomista, który ma na swoim koncie słowniki terminologii gospodarczej oraz artykuły z zakresu finansów i handlu zagranicznego - przyjął nietypową formę wprowadzania terminologii biznesowej. First Steps in Financial English oraz First Steps in Marketing Language podzielone są na tematyczne działy, w których zagadnienia zostały opisane w języku polskim z wytłuszczonymi tłumaczeniami terminów podanymi w nawiasie. Jest do duże ułatwienie dla osób na niższych poziomach zaawansowania, które muszą szybko przyswoić trudne terminy. Uczenie się ich w znajomym kontekście jest z pewnością mniej frustrujące.
 

Trudno może uwierzyć, ale w książeczkach formatu zbliżonego do B6 znalazło się i miejsce na przydatne dodatki: First Steps in Financial English oraz First Steps in Marketing Language uzupełniono przykładami tematycznego żargonu, idiomami, wzorami korespondencji biznesowej, słownikiem terminów. W Finacial English jest dodatkowo parę stron nt. tłumaczeń, a w Marketing Language lista akronimów i skrótów stosowanych w korespondenji marketingowej.
 
First Steps in Business English ma nieco inną formę. Jej celem jest zapoznanie czytelnika z podstawową terminologią używaną w różnych dziedzinach biznesu, znajdziemy tu zatem informacje o korespondencji handlowej (lista charakterystycznych zwrotów, które wystarczy uzupełnić według potrzeb; akronimy i skróty, itp.), wzory listów, słownik terminów biznesowych, skróty stosowane w biznesie, terminy biznesowe w zdaniach, wyrażenia przydatne w prowadzeniu dyskusji, prezentacji i negocjacji i wiele innych informacji koniecznych, aby czuć się pewnie językowo w pracy.
 

Aby nie wiało nudą i powagą tematów, we wszystkich trzech książeczkach w kąciku Time for a Smile autor przytacza anegdoty ze świata biznesu.

Opis produktu/serii

Książka zapoznaje czytelnika z podstawową terminologią angielską stosowaną w różnych sytuacjach w świecie biznesu. Zawiera typowe zwroty i wyrażenia przydatne w korespondencji handlowej, urzędowej, bankowości i finansach, a także przykładowe wzory listów oraz zwroty stosowane w prowadzeniu dyskusji i przygotowywaniu prezentacji w języku angielskim. Autor gromadzi w niej podstawowe terminy biznesowe i pokazuje ich użycie w naturalnych kontekstach. Daje też wiele cennych wskazówek językowych, zwraca uwagę na typowe błędne tłumaczenia, omawia żargon angielski stosowany w biznesie, a także różnice między angielszczyzną brytyjską i amerykańską. Książka zawiera słownik terminów biznesowych.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o First Steps in Business English. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Newsletter księgarni Bookcity