logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Deja vu 3 Poradnik nauczyciela

Deja vu 3 Poradnik nauczyciela

wyprzedaż
Deja vu 3 Poradnik nauczyciela
komponent: Poradnik nauczyciela
język: francuski
wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
autor: Agnieszka Zakrzewska Grażyna Migdalska
etykiety: Szkoły średnie przecena Szkoły ponadgimnazjalne
ISBN / EAN: 9788374465281
Deja vu 3 Poradnik nauczyciela
Produkt z wyprzedaży
31,00 zł oszczędzasz 15,50 zł (rabat 50%)
cena:15,50 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Produkt z wyprzedaży

Produkt z wyprzedaży

Na wyprzedaży oferujemy zazwyczaj pojedyncze egzemplarze towaru i nie ma możliwości zwiększenia dostępnej ilości. Wszystkie wady produktu staramy się dokładnie opisać, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt email ksiegarnia@bookcity.pl w celu uzyskania dokładniejszych informacji. W przypadku zakupu tego samego towaru przez więcej niż jedną osobę obowiązuje kolejność zgłoszenia.

Opis produktu/serii

Uwaga, opis produktu może być niekomplety a w przypadku materiałów do nauki języka dotyczyć całej serii a nie tylko wyświetlanego komponentu. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ksiegarnia@bookcity.pl.

Seria Déjà-vu:

  • uwzględnia założenia podejścia komunikacyjno-poznawczego w nauczaniu języka francuskiego,
  • przygotowuje uczniów do samodzielnego odkrywania zasad funkcjonowania języka francuskiego,
  • pomaga poznawać obyczaje i kulturę krajów francuskiego obszaru językowego oraz prezentować aspekty kultury naszego kraju.

 

Kurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozpoczynających naukę języka francuskiego w wymiarze dwóch oraz trzech i więcej godzin tygodniowo. Seria umożliwia więc realizację zarówno Podstawy programowej... dla języków obcych C jak i B. Druga wersja doprowadza ucznia do matury na poziomie podstawowym. Taka struktura serii znalazła swoje odzwierciedlenie w budowie każdego podręcznika i jego układzie graficznym - strony z poszerzoną gramatyką i leksyką oraz zadaniami maturalnymi zostały wyraźnie wydzielone.

Seria spełnia aktualne wymagania MEN zawarte w rozporządzeniach dotyczących programów nauczania, podręczników, oceniania i egzaminu maturalnego oraz zalecenia Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Jest to pierwsza od lat seria opracowana na ten etap edukacyjny przez doświadczone polskie autorki we współpracy z Francuzką - specjalistką FLE (Français Langue Étrangère). Kurs w pełni więc uwzględnia potrzeby polskiego ucznia, oczekiwania nauczycieli oraz aspekty interkulturowe.

 

Nadrzędnym założeniem kursu jest zatem przygotowanie uczniów do skutecznej komunikacji w sytuacjach życia codziennego, z uwzględnieniem wiedzy o obyczajach i kulturze krajów francuskiego obszaru językowego. Systematycznie rozwijane cztery podstawowe sprawności językowe: słuchanie, czytanie, mówienie, pisanie są regularnie poszerzane o kompetencję interakcji, mediacji oraz interkulturową.

Ważnym elementem kursu jest również przygotowanie uczniów do autonomii poprzez indukcję gramatyczną i ćwiczenia polegające na samodzielnym odkrywaniu zasad funkcjonowania języka, liczne strategie uczenia się, realizację projektów, samokontrolę i samoocenę (systematyczne wypełnianie Portfolio językowego dostosowanego do treści podręczników).

 

Budowa kursu

Założenia merytoryczne serii nałożyły na jej autorów obowiązek niezwykle rzetelnego opracowania budowy podręcznika i jego układu graficznego. Budowa poszczególnych jednostek w każdej części serii jest czytelna i pozwala rozróżnić partie przeznaczone do realizacji podstawy programowej C oraz te, które prowadzą do przygotowania ucznia do matury. Taki jasny układ podręczników ułatwia pracę zarówno nauczycielowi jak i uczniom.

Kurs składa się z 3 części, przewidzianych na trzy lata nauki. Każda część zawiera podręcznik z dołączoną płytą CD, zeszyt ćwiczeń z rozwiązaniami oraz poradnik dla nauczyciela z testami.

 

 

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Deja vu 3 Poradnik nauczyciela. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Newsletter księgarni Bookcity