logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Deine Meinung ist gefragt. Sztuka argumentacji w języku niemieckim

Deine Meinung ist gefragt. Sztuka argumentacji w języku niemieckim

Deine Meinung ist gefragt. Sztuka argumentacji w języku niemieckim
język: niemiecki
wydawnictwo: Express Publishing
autor: Beata Adamek Małgorzata Sauer-Kołodziejczyk
etykiety: Słownictwo
ISBN / EAN: 9788373966611
Deine Meinung ist gefragt. Sztuka argumentacji w języku niemieckim
Produkt niedostępny.
Tytuł niedostępny, nakład wyczerpany

Opis produktu/serii

Deine Meinung ist gefragt. Sztuka argumentacji w języku niemieckim to publikacja adresowana do uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka niemieckiego. Opracowana przez doświadczonych pedagogów książka ma na celu ułatwienie przygotowania się do egzaminu ustnego na poziomie rozszerzonym. Sukces w tej części egzaminu w znacznym stopniu zależy od opanowania umiejętności wyrażania i uzasadniania własnych opinii. Zadaniem książki jest wspomóc uczniów w tym przedsięwzięciu poprzez przedstawienie argumentów w różnych kwestiach spornych. Z książki mogą również korzystać wszyscy uczący się języka niemieckiego na poziomie średnim i wyższym (B1, B2 i C1).

Publikacja zawiera 55 tematów nawiązujących do zagadnień szczegółowych wymienionych w standardach wymagań egzaminacyjnych, zgodnie z zakresami tematycznymi zawartymi w Informatorze maturalnym od 2005 roku. Każdy zakres reprezentowany jest przynajmniej przez dwa tematy. Pominięto zakres piętnasty (Elementy wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego).
Tematy zostały opracowane według jednolitej zasady. W części pierwszej przedstawiono argumenty typu „za i przeciw”, „zalety i wady”, „korzyści i zagrożenia”. W części drugiej zostały zamieszczone ćwiczenia leksykalne, mające na celu wyjaśnienie trudniejszego słownictwa i zwrócenie uwagi na przydatne związki frazeologiczne i przyimki. na końcu części drugiej uczeń znajdzie zestaw pytań. Udzielenie odpowiedzi skłania do formułowania opinii na różne tematy przy wykorzystaniu zarówno argumentów zaproponowanych przez autorki, jak i własnych.
Książkę poprzedza Wprowadzenie skierowane zarówno do ucznia, jak i nauczyciela. Omawia ono strukturę książki, a następnie, na przykładzie jednego (dodatkowego) tematu, krok po kroku przybliża sposób jego realizacji. Wprowadzenie zawiera propozycje dodatkowych zadań pozwalających wykorzystać podane w książce argumenty. Opisano także różne rodzaje ćwiczeń leksykalnych znajdujących się w drugiej części każdego tematu, proponując różne metody zapamiętywania nowego słownictwa. We Wprowadzeniu znajdują się też kapsułki Lehrerhinweise, zawierające dodatkowe wskazówki dla nauczyciela.

Najważniejsze zalety książki:

* 55 tematów w czternastu tematycznych zakresach maturalnych
* przejrzysta konstrukcja
* ciekawy dobór argumentów
* interesujące zestawy ćwiczeń leksykalnych
* bogate słownictwo
* inspirujące propozycje zagadnień do dyskusji
* aneks zawierający wyrażenia i zwroty przydatne w dyskusji
* klucz do ćwiczeń leksykalnych
* alfabetyczny indeks wyrazów

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Deine Meinung ist gefragt. Sztuka argumentacji w języku niemieckim. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.