logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Czasy i formy czasowników - praktyczne ćwiczenia dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Czasy i formy czasowników - praktyczne ćwiczenia dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Czasy i formy czasowników - praktyczne ćwiczenia dla początkujących i średnio-zaawansowanych
język: angielski
wydawnictwo: Handybooks
autor: Maciej Matasek
etykiety: Gramatyka
ISBN / EAN: 9788391420713
rok wydania: 2012
stron: 176
oprawa: miękka
Czasy i formy czasowników - praktyczne ćwiczenia dla początkujących i średnio-zaawansowanych
25,90 zł oszczędzasz 15%
cena:22,02 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni
PROMOCJA
Edgard promocja 30%
PROMOCJA

Opis produktu/serii

Czasy stanowią jeden z najistotniejszych elementów gramatyki języka angielskiego. Opanowanie zasad użycia czasów oznacza nabycie umiejętności rozpoznawania kontekstów oraz właściwego wyrażania myśli. Czasy zwykle przysparzają wielu kłopotów uczniom początkującym, jednakże bez ich dobrej znajomości niemożliwe jest poprawne posługiwanie się językiem angielskim. Aby nauczyć się tworzyć właściwe konstrukcje zdań, a także umieć stosować odpowiednie czasy, wymagane jest zdobycie wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Niniejsza książka jest zbiorem ćwiczeń, które umożliwiają przełożenie teorii w praktykę. Stanowi ona pomoc dydaktyczną dla uczniów początkujących oraz średniozaawansowanych. Zawarty w niej materiał można także potraktować jako materiał powtórkowy. Książka doskonale sprawdza się w pracy samodzielnej, a także na zajęciach w klasie.

Publikacja ta składa się z dwóch części. Część ćwiczeniowa umożliwia zapoznanie się z budową określonej formy czasowej, jej zastosowaniem w kontekście oraz w kontraście z innymi czasami. Część teoretyczna-KOMPENDIUM zawiera przystępne, a jednocześnie dogłębne objaśnienia dotyczące tworzenia i użycia czasów w języku angielskim.

Książka podzielona jest na 29 rozdziałów ćwiczeniowych. W każdym z nich uczeń odnajdzie szereg ćwiczeń pomocnych w nauce tworzenia zdań twierdzących, pytających oraz przeczących w jednym czasie. Dodatkowym walorem książki są zestawienia dwóch lub więcej czasów w osobnym rozdziale. Zawarte w nim ćwiczenia uczą sytuacyjnego rozpoznawania kontekstów czasowych.

Osobną część książki stanowi KOMPENDIUM WIEDZY O CZASACH. W części tej zawarte zostały obszerne objaśnienia oraz wzory dotyczące zasad tworzenia oraz zastosowania czasów. Wiedza teoretyczna podana została w sposób przystępny i ułatwiający nabycie dobrej praktycznej znajomości czasów.

Książka zawiera KLUCZ z odpowiedziami do zadań.

Opinia Bookcity

Bardzo dobra pozycja dla wszystkich, którzy są na bakier ze znajomością angielskich czasów (a sądząc po zasłyszanych przez nas narzekaniach jest takich osób sporo). Każdemu czasowi poświęcono tu osobny rozdział, a dodatkowo opracowano ćwiczenia, które porównują najczęściej mylone czasy.

Ćwiczenia mają formę doskonale znaną wszystkim uczniom – znajdziemy tu obecne w szkolnych testach i klasówkach zdania z lukami, które trzeba uzupełnić odpowiednią formą podanego czasownika, zadania polegające na wyborze właściwego czasu, połączeniu części zdania, przekształceniu zdania, itp.

Co ważne dla początkujących, polecenia do ćwiczeń napisane są w języku polskim, a wszyscy użytkownicy tej książki ucieszą się z umieszczonych z tyłu odpowiedzi.

Poza mnóstwem różnorodnych ćwiczeń, w drugiej części książki znajdziemy tabele gramatyczne i informacje nt. budowy i użycia poszczególnych czasów.

Jeżeli jeszcze nie opanowałeś czasów – ten tytuł ci w tym na pewno pomoże!

Klienci byli zainteresowani także...

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Czasy i formy czasowników. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Czasy i formy czasowników - praktyczne ćwiczenia dla początkujących i średnio-zaawansowanych: