logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne. A2-B1 Książka + Audio CD

Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne. A2-B1 Książka + Audio CD

Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne. A2-B1 Książka + Audio CD
komponent: Książka + Audio CD
język: angielski
wydawnictwo: Edgard
etykiety: Podręczniki Słownictwo
ISBN / EAN: 9788361828181
rok wydania: 2009
stron: 200
oprawa: Miękka
format: 16x24cm
Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne. A2-B1 Książka + Audio CD
29,90 zł oszczędzasz 4,48 zł (rabat 15%)
cena:25,42 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 2500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B2 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do uczniów szkół średnich, studentów, osób przygotowujących się do testów, matury i egzaminów, samouków oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego brytyjskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny nauczycielom - do wykorzystania w trakcie pracy z uczniami podczas lekcji lub korepetycji.

Podręcznik obejmuje 46 zagadnień uporządkowanych w 14 kategoriach tematycznych, występujących przede wszystkim na maturze i egzaminach. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe, wraz z tłumaczeniem a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów oraz kilkadziesiąt tekstów i dialogów obejmuje najważniejsze zagadnienia, opracowane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na nowej maturze. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia 200 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście. Po wybranych tematach znajdują się specjalne testy powtórkowe. Na końcu podręcznika umieszczono również pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Obejmuje ok. 60 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu wyłącznie native speakerów. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne. A2-B1 Książka + Audio CD. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Kolmanka
 ·  ponad pięć lat temu
Wyjazd do Helsinek zbliża się już wielkimi krokami. Oczywiście mój stres rośnie z dnia na dzień, zamiast zamieniać się w ekscytację. Zaczynam przejmować się poziomem mojego angielskiego. Niby nie mam z nim problemów, ale łatwo jest mi o tym mówiąc będąc w Polsce, w momencie kiedy nie muszę posługiwać się nim codziennie. Jednak za te 2 miesiące wszystko się zmieni i powinnam już zacząć myśleć w tym języku.

Z każdej strony bombarduje się coraz to nowszymi podręcznikami do języka angielskiego, licząc na to, że uda mi się tak wyszlifować swoje umiejętności na maksymalnie wysokim poziomie. Postanowiłam wypróbować repetytorium leksykalno-tematyczne na poziomie B2-C1, wydane przez Edgard. Mam już za sobą pracę z pierwszą częścią książki i liczyłam na równie skuteczną naukę, na wyższym poziomie. Jak zwykle, nie zawiodłam się.

Całość obejmuje 30 zagadnień zawartych w 14 rozdziałach skonstruowanych w taki sposób, aby przećwiczyć wybrane słownictwo, czasowniki frazowe oraz idiomy na wiele, różnorodnych sposobów. W tej części książki teksty są już znacznie dłuższe i bardziej skomplikowane. Słownictwo bardziej wyszukane, bardziej specjalistyczne. Książka nie wymaga jednak pracy ze słownikiem, ponieważ każdy rozdział posiada listę przetłumaczonych wyrażeń i słów, które mogły by sprawić problem. Jest ich całkiem sporo, więc moja praca z tym repetytorium trwa już około miesiąca.

Autorzy książki podają informację, że posłuży ona także maturzystom, którzy przygotowują się rozszerzonej matury. Mimo, iż maturę mam dawno za sobą, to faktycznie podręcznik prezentuje całkiem wysoki poziom. Mam wrażenie, że na rynku jest sporo książek do nauki angielskiego na poziomie podstawowym, jednak poziom zaawansowany albo nie cieszy się dużym powodzeniem, albo mało wydawnictw zdecydowało się na wydanie takich publikacji.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami native speakerów. Może okazać się pomocna dla osób mających problemy z poprawną wymową trudniejszych słów i zwrotów.
opinia o Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne B2-C1 Książka + Audio CD

Newsletter księgarni Bookcity