logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne B2-C1 Książka + Audio CD

Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne B2-C1 Książka + Audio CD

Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne B2-C1 Książka + Audio CD
komponent: Książka + Audio CD
język: angielski
wydawnictwo: Edgard
etykiety: Słownictwo Podręczniki
ISBN / EAN: 9788361828563
rok wydania: 2010
stron: 192
oprawa: Miękka
Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne B2-C1 Książka + Audio CD
34,90 zł oszczędzasz 5,23 zł (rabat 15%)
cena:29,67 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Dla uczniów, studentów, samouków i przygotowujących się
do matury rozszerzonej i egzaminów


- nauka 1500 słów, wyrażeń, phrasal verbs i idiomów,
- 30 zagadnień zgodnych z wymaganiami do matury rozszerzonej,
- kilkadziesiąt interesujących tekstów pokazujących użycie słów
w praktyce,
- ok. 150 różnorodnych ćwiczeń z kluczem odpowiedzi,
- współczesne, aktualne słownictwo i potoczne zwroty,
- specjalnie opracowane testy powtórkowe + minisłowniczki,
- CD z najciekawszymi nagraniami – GRATIS!

Nowoczesne Repetytorium leksykalno-tematyczne umożliwia poznanie lub przypomnienie sobie 1500 słów, wyrażeń, kolokacji i idiomów na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B2-C1 wg klasyfikacji Rady Europy).

Zestaw (książka + płyta CD Audio) adresowany jest do uczniów szkół średnich, studentów, osób przygotowujących się do testów językowych, matury i egzaminów. Opracowany został również z myślą osamoukach oraz tych, którzy chcą poszerzyć zasób współczesnego brytyjskiego słownictwa. Podręcznik może być pomocny nauczycielom – do wykorzystania w trakcie pracy z uczniami podczas lekcji lub korepetycji. Repetytorium polecane jest wszystkim, którzy chcą przypomnieć sobie oraz skutecznie utrwalić znajomość najważniejszych angielskich słówek i wyrażeń.

Podręcznik (192 str.) obejmuje 30 zagadnień usystematyzowanych w 14 kategoriach tematycznych, występujących przede wszystkim na maturze na poziomie rozszerzonym i różnych egzaminach. W każdym podrozdziale znajdują się: wprowadzenie do tematu, przykładowy tekst, słownictwo podstawowe oraz dodatkowe wraz z tłumaczeniem, a także różnorodne ćwiczenia sprawdzające i utrwalające.

14 rozdziałów zawierających 30 tekstów dotyczy najważniejszych zagadnień, opracowane zgodnie z wymaganiami obowiązującymi na nowej maturze na poziomie rozszerzonym. Samodzielne sprawdzenie wiedzy ułatwia ok. 150 różnorodnych ćwiczeń, m.in. pytania typu prawda/fałsz, łączenie w pary, uzupełnianie luk w tekście, krzyżówki. W podręczniku znajdują sie testy powtórkowe typu self-assessment oraz pełny klucz odpowiedzi.

Płyta CD Audio jest doskonałym uzupełnieniem nauki z podręcznikiem. Zawiera 76 min wysokiej jakości nagrań w wykonaniu wyłącznie native speakerów. Jest szczególnie pomocna w nauce prawidłowej wymowy oraz w kształceniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne B2-C1 Książka + Audio CD. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Kolmanka
 ·  ponad pięć lat temu
Wyjazd do Helsinek zbliża się już wielkimi krokami. Oczywiście mój stres rośnie z dnia na dzień, zamiast zamieniać się w ekscytację. Zaczynam przejmować się poziomem mojego angielskiego. Niby nie mam z nim problemów, ale łatwo jest mi o tym mówiąc będąc w Polsce, w momencie kiedy nie muszę posługiwać się nim codziennie. Jednak za te 2 miesiące wszystko się zmieni i powinnam już zacząć myśleć w tym języku.

Z każdej strony bombarduje się coraz to nowszymi podręcznikami do języka angielskiego, licząc na to, że uda mi się tak wyszlifować swoje umiejętności na maksymalnie wysokim poziomie. Postanowiłam wypróbować repetytorium leksykalno-tematyczne na poziomie B2-C1, wydane przez Edgard. Mam już za sobą pracę z pierwszą częścią książki i liczyłam na równie skuteczną naukę, na wyższym poziomie. Jak zwykle, nie zawiodłam się.

Całość obejmuje 30 zagadnień zawartych w 14 rozdziałach skonstruowanych w taki sposób, aby przećwiczyć wybrane słownictwo, czasowniki frazowe oraz idiomy na wiele, różnorodnych sposobów. W tej części książki teksty są już znacznie dłuższe i bardziej skomplikowane. Słownictwo bardziej wyszukane, bardziej specjalistyczne. Książka nie wymaga jednak pracy ze słownikiem, ponieważ każdy rozdział posiada listę przetłumaczonych wyrażeń i słów, które mogły by sprawić problem. Jest ich całkiem sporo, więc moja praca z tym repetytorium trwa już około miesiąca.

Autorzy książki podają informację, że posłuży ona także maturzystom, którzy przygotowują się rozszerzonej matury. Mimo, iż maturę mam dawno za sobą, to faktycznie podręcznik prezentuje całkiem wysoki poziom. Mam wrażenie, że na rynku jest sporo książek do nauki angielskiego na poziomie podstawowym, jednak poziom zaawansowany albo nie cieszy się dużym powodzeniem, albo mało wydawnictw zdecydowało się na wydanie takich publikacji.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami native speakerów. Może okazać się pomocna dla osób mających problemy z poprawną wymową trudniejszych słów i zwrotów.

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne B2-C1:

Angielski. Repetytorium leksykalno - tematyczne. A2-B1: