logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Angielski Gramatyka Czasowniki modalne, złożone, kłopotliwe

Angielski Gramatyka Czasowniki modalne, złożone, kłopotliwe

Angielski Gramatyka Czasowniki modalne, złożone, kłopotliwe
język: angielski
wydawnictwo: RM
autor: Paul Seligson Ken Singleton
etykiety: Gramatyka
ISBN / EAN: 9788377736906
rok wydania: 2015
Angielski Gramatyka Czasowniki modalne, złożone, kłopotliwe
cena:29,99 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni
PROMOCJA
Macmillan Readers z rabatem 30%
PROMOCJA

Opis produktu/serii

Ten praktyczny poradnik pomoże ci uporać się z typowymi problemami ze zrozumieniem angielskich czasowników, utrwali wiedzę i pozwoli swobodnie komunikować się w tym języku. Zasadniczą cechą angielskich czasowników modalnych jest to, że maja kilka różnych znaczeń i funkcji. A ponieważ są często stosowane w mowie i piśmie, trzeba zrozumieć reguły ich użycia i właściwie je stosować.

Pierwsza część książki zawiera zwięzłe wytłumaczenie zasad rządzących czasownikami modalnymi, liczne przykłady ich poprawnego zastosowania oraz ćwiczenia umożliwiające utrwalenie poznanego materiału.

Tematem drugiej części książki są tzw. phrasal verbs. Omówiono w niej czasowniki złożone z najczęściej występującymi partykułami przysłówkowymi oraz sposoby, w jaki zmieniają one znaczenie czasowników. Prezentowanym użyciom towarzyszą przykłady i ćwiczenia, które ukazują kontekst i typowe struktury gramatyczne, w jakich występują czasowniki złożone.

Najczęściej używane czasowniki angielskie są nieregularne i ich form trzeba nauczyć się na pamięć. Z kolei czasowniki pospolite mają po kilka znaczeń i łączą się z określonymi częściami mowy, tworząc na przykład idiomy lub pary wyrażeń o podobnym znaczeniu. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Odpowiedzi należy szukać w trzeciej części książki poświęconej czasownikom kłopotliwym.

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu Angielski Gramatyka Czasowniki modalne, złożone, kłopotliwe. Każdy komponent należy zamówić osobno.

Angielski Gramatyka Czasowniki modalne, złożone, kłopotliwe: