logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
logo
Adjectives and Opposites

Adjectives and Opposites

Adjectives and Opposites
język: angielski
wydawnictwo: ELI
poziom językowy: A1 A2 B1
egzamin: Pre A1 Starters (YLE Starters) A2 Flyers (YLE Flyers)
etykiety: Słownictwo Gry planszowe Gry językowe
ISBN / EAN: 9788853628176
wymiary: 215 x 145
rok wydania: 2020
Adjectives and Opposites
cena:52,90 zł
wysyłamy w 2-3 dni robocze
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opis produktu/serii

Gra językowa Adjectives & Opposites - edukacyjna gra językowa do nauki angielskiego z instrukcjami w językach angielskim i polskim.

Adjectives & Opposites jest grą językową służącą do nauki przydatnych przymiotników w języku angielskim oraz ich przeciwieństw znaczeniowych.

Gra polega na kojarzeniu ze sobą par składających się z przymiotnika oraz jego odpowiednika o przeciwnym znaczeniu. Charakter gry (wiodący typ gry): karciana, gra w karty

Poziom trudności: A1-B1 Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 7

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty należy rozłożyć na stole odwrotną stroną do góry. Uczestnicy gry kolejno odkrywają po dwie karty w celu znalezienia pasujących do siebie par przymiotników o przeciwstawnym znaczeniu. Gracz, któremu uda się skompletować parę, zabiera ją, a jeżeli próba skończy się niepowodzeniem, odkłada karty na to samo miejsce. Zabawa toczy się do momentu odnalezienia wszystkich par lub gdy wyczerpany zostanie limit czasu. Wygrywa gracz, który zbierze największą ilość par.

Cele językowe: nauka przymiotników angielskich oraz ćwiczenie ich stosowania, nauka mówienia, nauka budowania zdań, rozwijanie ogólnej znajomości języka angielskiego. Gra znajduje zastosowanie: - w trakcie zajęć w szkole: szkoła podstawowa w klasach od 2 do 8, szkoła ponadpodstawowa (liceum, technikum) w klasach 1 i 2 - w szkołach językowych realizujących kursy języka angielskiego na poziomach A1, A2 i B1, - w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka angielskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Adjectives & Opposites doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym. Instrukcje: obok instrukcji w języku angielskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą: -wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy, -opis wszystkich proponowanych rozgrywek i aktywności edukacyjnych. Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages) - poziom A1-B1. Zestaw zawiera: -130 kart z przymiotnikami i ich ilustracjami, -karty Joker oraz Surprise, -broszurę metodyczną w języku angielskim, -wykaz przymiotników z gry z przykładami ich zastosowań, -broszurę metodyczną w języku polskim.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Adjectives and Opposites. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.

Newsletter księgarni Bookcity