logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
Academic Vocabulary in Use Book with Answers

Academic Vocabulary in Use

Book with Answers

Academic Vocabulary in Use Book with Answers
komponent: Book with Answers
język: angielski
wydawnictwo: Cambridge University Press
autor: Felicity O'Dell Michael McCarthy
etykiety: Podręczniki Słownictwo
ISBN / EAN: 9781107591660
rok wydania: 2013
stron: 176
Academic Vocabulary in Use Book with Answers
91,00 zł oszczędzasz 9,10 zł (rabat 10%)
cena:81,90 zł
wysyłamy w 2-3 dni robocze
Kupuję
Dodaj do przechowalni

Opinia Bookcity

Pie chart, standard deviation, chain reaction, to diminish, to shed light on, beyond the scope of, to collate results ... Jaki jest wspólny mianownik tych słów i wyrażeń? Otóż te i wiele innych, które wybrali autorzy kolejnej książki z serii Vocabulary in Use, znajdziemy w podręcznikach akademickich, artykułach, użyte podczas wykładów i seminariów poświęconym różnym dyscyplinom nauki. Pozycja ta przyda się zatem wszystkim, którzy z takim kontekstem użycia języka angielskiego mają do czynienia, czyi np. naukowcom i studentom – zarówno studiującym w Polsce, jak i myślącym o uczelniach zagranicznych.

50 rozdziałów zbudowano na sprawdzonej zasadzie serii In Use, czyli dwie strony na rozdział, po prawej ćwiczenia, po lewej teoria – wprowadzenie nowego słownictwa w kontekście, przykłady, definicje, itp.

Na niektórych stronach teoretycznych znajdziemy wskazówki dotyczące użycia i znaczenia wybranych słów oraz ostrzeżenia przed najczęściej popełnianymi błędami. Na stronach praktycznych poza typowymi ćwiczeniami umieszczono też zadania 'follow up', które wymagają wyjścia poza podręcznik i odnalezienia przykładów języka akademickiego wokół siebie.

Po 50 rozdziałach mamy dodatkowo dział Reading and vocabulary. Znajdziemy tu 6 dłuższych tekstów (np. Nanotechnology, The World Wide Web, itd.) z ćwiczeniami sprawdzającymi rozumienie i zwracającymi uwagę na użyte słownictwo specjalistyczne.

Następnym dodatkiem jest dział Reference Section, gdzie podano informacje o różnicach w stylu neutralnym bądź nieformalnym i formalnym, popularne skróty z publikacji naukowych, przykłady słowotwórstwa, różne wersje pisowni, różnice między Brytyjską i północnoamerykańską wersją języka oraz informacje jak czytać dane liczbowe i symbole.

Dla korzystających z książki samodzielnie jest klucz do ćwiczeń. Wszystkie wprowadzone hasła uwzględniono w indeksie.

Polecamy! :)

Opis produktu/serii

Academic Vocabulary in Use is the perfect study aid for anyone using English for their academic work. Ideal for students of any discipline, from engineers or social scientists to business students or lawyers, it covers all the key vocabulary they will come across in academic textbooks, articles, lectures and seminars, allowing them to function confidently in an English-speaking academic environment. The book is designed for students at good intermediate level and above as well as those preparing for IELTS and other university entrance examinations.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o Academic Vocabulary in Use Book with Answers. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom. Jeśli napiszesz recenzję na przynajmniej 700 znaków weźmie ona udział w konkursie - do wygrania nawet 100 zł lub darmowa przesyłka.

Sebastian
 ·  | 2020-03-22 21:03:36
Fantastyczna książka porządkująca i rozszerzająca słownictwo Academic English. Przydatna osobom przygotowującym pracę licencjacką/magisterską w języku angielskim jak i tym którzy potrzebują wysublimowanego słownictwa używanego w prezentacjach i abstraktach. Każdy rozdział zawiera część teoretyczną ze słownictem i przedstawieniem zagadnienia (np. Graphs and diagrams, Talking about ideas) jak i część ćwiczeniową, która pozwala na wykorzystanie i aktywację nowo poznanego słownictwa. Książka składa się z 50-ciu rozdziałów ('units'). Na końcu autor zawarł równiez 6 ćwiczeń 'Reading and vocabulary' oraz klucz do wszystkich rozdziałów. Bez wątpienia pozycja godna polecenia wszystkim uczącym się języka angielskiego!

Newsletter księgarni Bookcity