logo
Menu
0Koszyk
Szukaj
27 śmierci Toby'ego Obeda

27 śmierci Toby'ego Obeda

Joanna Gierak-Onoszko

27 śmierci Toby'ego Obeda
autor: Joanna Gierak-Onoszko
wydawnictwo: Fundacja Instytutu Reportażu
ISBN / EAN: 9788365970343
Rok wydania: 2022
Stron: 344
Oprawa: Zintegrowana
27 śmierci Toby'ego Obeda
Produkt niedostępny.
książki po polsku

Opis produktu/serii

To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.
– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie podnieśli. W Europie ekscytujecie się modą na Kanadę, bo patrzycie na nią przez kolorowe skarpetki naszego nowoczesnego premiera. Ale prawda mniej się nadaje do lajkowania – powiedział autorce jeden z bohaterów tej książki.
Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju.
Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów? Jak to możliwe, że odbierano tam dzieci rodzicom? Czyja ręka temu błogosławiła?
27 śmierci Toby’ego Obeda to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Komentarze i opinie użytkowników

napisz recenzję

Napisz recenzję lub krótką opinię o 27 śmierci Toby'ego Obeda. Twoja ocena i nawet kilka słów będzie pomocne innym klientom.