logo
Menu
0
Koszyk
Szukaj
logo
100 testów z gramatyki angielskiej

100 testów z gramatyki angielskiej

100 testów z gramatyki angielskiej
język: angielski
wydawnictwo: Morpho
autor: Henryk Krzyżanowski
etykiety: Gramatyka
ISBN / EAN: 9788362352210
100 testów z gramatyki angielskiej
45,00 zł oszczędzasz 5%
cena:42,75 zł
w magazynie, wysyłamy w 24h
Kupuję
Dodaj do przechowalni
PROMOCJA
Edgard promocja 30%
PROMOCJA

Opinia Bookcity

Może zaczniemy od ustalenia, dla kogo ta pozycja z pewnością nie będzie odpowiednia... Nie powinni po nią sięgać zatwardziali wrogowie gramatyki, którym do komunikacji podobno wystarcza 'ja być głód', 'ty iść do spacer ' czy podobne 'kwiatki' i na tym etapie stanowczo chcą pozostać.

Ci zaś, którzy planują podejście do egzaminów z częścią gramatyczną (zwłaszcza kandydaci na studia filologiczne czy olimpijczycy) oraz ci, dla których poprawność wypowiedzi, nawet w najbardziej skomplikowanym zdaniu, jest priorytetem – będą tym podręcznikiem zachwyceni.

Książka składa się z 50 testów wyboru oraz 50 testów na tłumaczenie z języka polskiego na angielski, z których każdy zawiera 15 przykładów.

Ciekawym dodatkiem jest klucz. Przy każdej odpowiedzi podano odsyłacz do komentarza gramatycznego, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, dlaczego dana odpowiedź jest poprawna i wykorzystać tę wiedzę rozwiązując z lepszym rezultatem kolejne testy.

Podobne odsyłacze znajdują się w kluczu do testów tłumaczeniowych. Wybrane fragmenty zdań zawierające istotne elementy językowe czy struktury gramatyczno-leksykalne zostały wytłuszczone dla łatwiejszej orientacji, na co zwrócić uwagę i czego szukać w komentarzach gramatycznych.

W komentarzu gramatycznym zagadnienia są ułożone alfabetycznie. Znajdziemy wśród nich np. adjectives and adverbs, emphasis, imperative, inversion, modal + perfect infinitive, phrasal verbs, sequence of tenses, would rather. W obrębie każdego zagadnienia wyodrębniono typowe dla niego cechy czy problemy.

Pod hasłem verb patterns umieszczono więc nastepujące punkty:

01 używamy formy -ing
02 go fishing
03 używamy to + bezokolicznik
04 albo -ing albo bezokolicznik
05 see her smile czy see her smiling?
06 perfect -ing oraz perfect infinitive
07 bezokolicznik z podmiotem: for everyone to know
08 bezokolicznik z podmiotem: want you to know
09 czasowniki sprawcze – bezokolicznik bez to
10 get oznacza zmianę
11 czasowniki łaczące – tak jak be
12 devote, suggest, mention, prove
13 speak, talk, say, tell, discuss
14 make it easier / make it clear that ...


Przechodzenie przez kolejne testy daje mnóstwo satysfakcji, zatem polecamy :)

Opis produktu/serii

100 TESTÓW Z GRAMATYKI ANGIELSKIEJ to doskonale znany uczniom, studentom i nauczycielom obszerny wybór egzaminacyjnych zadań testowych na poziomie od średnio zaawansowanego do zaawansowanego. 

Książka składa się z 50 testów wielokrotnego wyboru i 50 testów tłumaczeniowych po 15 jednostek w każdym teście (łącznie 1500 jednostek testowych!), których celem jest ułatwienie przygotowania do egzaminów językowych na poziomie od średnio zaawansowanego do zaawansowanego, jeśli tylko zawierają one komponent gramatyczny. 

Nowością w stosunku do większości publikowanych zbiorów testów jest ścisłe połączenie klucza z komentarzem gramatycznym. Każdy punkt klucza - obok podania poprawnego rozwiązania - odsyła do jednej lub więcej spośród ponad 150 szczegółowych reguł przedstawionych w komentarzu. Dzięki temu uczeń nie tylko otrzymuje poprawną odpowiedź, lecz także dowiaduje się, dlaczego tej właśnie, a nie innej, formy należy użyć. Klucz do zadań połączony z komentarzem gramatycznym pełni zatem rolę kompetentnego korepetytora lub przewodnika po zawiłościach gramatyki języka angielskiego. 

Nowe wydanie, które oddajemy do rąk Czytelników to dokładnie sprawdzona i zaktualizowana zawartość, tak dobrze znana z lat ubiegłych oraz - dodatkowo - dwa testy bonusowe umieszczone na końcu książki, zaczerpnięte z innej publikacji dra Krzyżanowskiego.

Komponenty

Lista wszystkich komponentów dla tytułu 100 testów z gramatyki angielskiej. Każdy komponent należy zamówić osobno.

100 testów z gramatyki angielskiej. Przewodnik dla maturzystów, olimpijczyków i kandydatów na studia filologiczne. Nowe, rozszerzone wydanie: